Gå til innhold

Linux installasjon


Anbefalte innlegg

Skrevet

jeg har ikke prøvd å installere linux etter at partisjonen ble borte, men når jeg har partisjonert til en linux partisjon og en swap partisjon, så ble jo D: borte, og da skjedde det noe veldig galt, hva er galt, jeg mener hvordan for jeg tilbake den partisjonen som er flyttet eller hva den no har gjort av seg. men jeg har prøvd det meste i Partition Magic 7.0, men det går ikke an å lage en ny partisjon verken på det som det ikke står noe bokstav på eller at det står noe navn eller label, det står som vanlig pqrp, som er det såkalte label på partisjonen. og det er ingen av linux partisjonene som kommer opp over listen om partisjonene som man har på maksinen. det står bare C: og Den partisjonen som den ikke finner på en måte.

 

Kan noen Datanerder hjelpe meg hvis det fårstår noe mer nå.

 

Please gi meg svar så fort som mulig. Hjelp!!!!!!!!!

Videoannonse
Annonse
Skrevet

har du sletta 'D:'?

 

det letteste med pq er å resize f.x. D: fra (la oss si) 5 til 2GB, og så lage ext2-partisjon(er) av de 3GB upartisjonerte :wink:

 

du kan prøve partisjon recovery tools, søk på google/download.com/sourceforge.net

Skrevet

Linux bruker et annet filsystem enn Windows. (Pluss at Linux kan lese Windows-filsystemer.) Uansett er det ikke noe som heter "D:" for Linux. Bare innse det. Kalles sikkert "devhd-ettelleranna", eller.no. Om jeg ikke er heeeelt på bærtur.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...