Gå til innhold
Trenger du hjelp med internett og nettverk? Still spørsmål her ×

LAN-profiler i win xp


Anbefalte innlegg

Skrevet

Lurte på om det gikk ann å opprette profiler for tcpìp instillinger i win xp så maskinen lett kan svitsjes mellom jobb og hjemme.

 

Har prøvd å opprette en lokal tilkopling til, men den dukker ikke opp etter kofigurasjon, sikkert fordi jeg bare har ett nettverkskort.

 

noen gode løsninger på dette?

 

mvh

crownjewel

Videoannonse
Annonse
Skrevet

dhcp er uaktuelt.

alle maskinene på jobben har faste adresser da vi har hatt problemer med at maskiner/printere plutselig har fått samme adresser. vi kjører både os 9.2 osx og winxp pluss nettverksprintere.

Skrevet (endret)

Du kan jo legge til flere IP adr, subnett mask og dns osv på et nettverkskort i XP. Bare pass på at den ip adr som ikke er i bruk, skaper krøll på det nettet du er.

 

Edit: Ville jo tro at problemet med at flere enheter får samme ip adr blir betydelig større uten bruk av dhcp.... :blush:

Endret av xcomiii
Skrevet

Utrolig, jeg fant ikke disse instillingene da jeg leita i går.

Utrykket "blind av å lete" faller til sin rett her. :p

 

Når det gjelder dhcp så hender det at routern deler ut ip adresser dobbelt, gjerne til nettverksprinterne, hva dette skyldes er jeg usikker på, men det er hvertfall et bra system her på ipadresser så dhcp ikke er nødvendig.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...