Gå til innhold

Problemer med Shuttle SN45G (Hovedkort FN45)


SS7

Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg poster dette her og ikke i Shuttle/Stuepc seksjonen fordi problemer er teknisk av natur, ikke designmessig :)

 

Jeg har altså en Shuttle SN45G (ikke V.2). Den har fungert ganske knirkefritt siden jeg kjøpte den rundt påsketider. Dvs, helt frem til for noen uker siden.

 

Jeg fikk da tak i 2x Crossair pc3200 rambrikker (Komplett.no). Da jeg satte dem inn ville ikke maskinen boote. Når jeg slår den på så bare går vifta på maks (vanligvis senker den hastigheten når den begynner med post) og skjermene får ikk noe signal (Jeg har flere).

 

Jeg resetter da biosen. Nå starter maskina men alle innstillingene mine er (selvfølgelig) borte. Jeg går inn i biosen og setter den opp slik jeg vil, lagrer og restarter. Samme problem, maskina vil ikke en gang starte på post. Resette biosen igjenn. Denne gangen lar jeg den gå helt inn i OS'et før jeg restarter. Etter restarten er cpu'en min detected riktig (Ikke lenger safe mode 1300mhz) men alle andre innstillingene er default. Uansett hva jeg gjør så får jeg ikke lagret noe i biosen og startet maskina etterpå. Det funker fint med mine gamle brikker (pc2700).

 

Jeg har googlet og søkt og forsøkt med en større psu (300w), oppgradert biosen til siste versjon osv, men problemer er det fremdeles. Noen av dere som har peiling?

 

:hmm:

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Nå har ikke jeg mye peiling på Shuttle osv, men kan høres ut som den nye RAM`en ikke blir støtta, sjekk med Shuttle hvilke RAM-typer som støttes.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...