Gå til innhold

Webside for å lure internettfiltre på jobb


Anbefalte innlegg

Skrevet

Nytt superstrengt webfilter er installert her på jobb, så nå er det verken hotmail, onlinesjapper eller sider med "weighted phrases" som virker lenger. Latterlig strengt spør du meg, men siden det er database med URLer i grunn, går det vel å bruke en "lureside" som kan man kan få vist alle de "farlige" sidene via? (Såfremt filteret ikke kjenner luresiden da..)

 

Noen tips?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

cgiproxy

 

Mange åpne rundt om kring ;)

 

Om du kan sette opp din egen hjemme kan du også få den til å virke over SSL og samtidig gi scriptet nytt navn for å lure de mest avaserte filtrene som kjenner til denne proxyen.

Glem ikke at du kan miste jobben om du aktivt omgår sikkerhets-policy satt på arbeidsplassen, og denne saken her kan betraktes som et slikt overtramp. :dribble:

Skrevet

Takk for svar, men jeg tenkte mer på om det finnes , som i gamle dager, websider der du skriver inn URL i en rute som henter opp websiden "inne i" den (lovlige) URLen. Skal bare sjekk hotmail, ikke bytet data med cr4x0r.ru :)

Skrevet

Hva gjør du den dagen Nettverksadministratoren konfonterer deg med det?

Regner med at alle nettverksbevegelser blir logget.

Er det ikke surt å risikere å miste jobben forde du på liv og død må sjekke Hotmailen din i arbeidstida?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...