Gå til innhold

"Ikon" for nett-adressen


Anbefalte innlegg

Skrevet

1. Hva kalles det "ikonet" som noen web-sider har foran internet-adressen i adresselinjen, og som også lagres når man lager en link til en slik side?

2. Hvordan lager jeg et slikt "ikon".

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ojoj, noe jeg kan svare på, selv om du sannsyligvis har funnet det ut nå så føler jeg for å vise hva jeg bruker på siden min, så slipper andre å komme innom her når de søker etter "favicon" og finne ingenting ;)

 

<link rel="icon" href="icon.jpg" />

 

Så ufattelig enkelt kan det gjøres altså :)

Skrevet

En enda bedre måte å gjøre det på er å legge til "type", slik at nettleseren forstår hva slags form for informasjon den kan vente seg.

 

<link rel="icon" type="image/ico" href="/favicon.ico" />

 

Det er visstnok også best å kalle ikonet sitt for "favicon.ico" og legge det i webroten, fordi noen nettlesere skal hente dette ikonet uansett, selv om du utelukker link-tag'en. (mener å huske det var noe sånt.)

Skrevet
equerm: Hvis du ikke gidder å starte opp PS for å lage et selv er det en grei løsning.

 

lokaltog: oops. Så ut som du hadde escapet hermetegnene. :blush:

Mente for å få frem koden jeg, la ikke merke til at der var ferdige ikon :blush:

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...