Gå til innhold

Tynnklient LiveCD - forslag?


kyrsjo

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei! Sitter her med en tynnklientserver og en haug med tynnklienter ingen får brukt, da rommet de står på ikke har nok kontakter til å kople til dem alle. Men inntill det problemet blir løst, har jeg tenkt på en annen løsning:

 

Hva hvis man kunne tatt en liveCD, stappet den inn i hvilken som helst maskin på hele skolen, og den bootet og koplet seg til tynnklientserveren, slik at man kan logge seg inn?

 

Hvis noen vet om/har erfaring med etc. slike cd'r - vil jeg kjempegjerne høre dem!

 

Kyrre

Videoannonse
Annonse
Skrevet

? Hvis jeg forstår deg rett nå?

Hvis problemet ditt uansett er at det ikke er noen "kontakter" (strøm/nettverkskontakter)? Hva vil det hjelpe med Boot cd'r da?

Vær litt mer spesifikk, eller misforstår jeg helt?

 

Mvh

 

Boza

Skrevet

Poenget er:

-jeg har en tynnklientserver

-Den deler ut tjenestene sine på lokalnettet via XDMCP

 

-jeg har en haug med tynnklienter, men ingen får brukt de pga. manglende stikk

-jeg har en haug med windows-maskiner, og de har cd-rom

 

-jeg ønsker å gi ut cd'r som man kan stappe inn i windows-maskinene, trykke på reset (ingen her har noensinne hørt om "start->shut down"), og få opp Linux - fra tynnklientserveren - og kunne logge seg inn og gjøre det de skal.

Skrevet

Sett på det - men dette er for å boote over nettverk. Det er ikke det jeg ønsker.

 

Det jeg ønsker er en liveCD a la knoppix, som i stedet for å logge inn lokalt, kopler seg til en XDMCP-server.

Skrevet

Kan du ikke titte på morphix eller knoppix-modifisering? Det er svært lett, du bare modifserer konfigurasjonsfilene på imaget til å sørge for at XDMCP kobler seg på serveren.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...