ClawHammer Skrevet 7. august 2004 Skrevet 7. august 2004 Jeg tror katodeene mine tar kvelln snart det er noe rødt på tuppene åsså er de ikke like kraftige lengere.Den ene (BLÅ) er litt brent i den ene siden.
LarsFromasj Skrevet 7. august 2004 Skrevet 7. august 2004 Har samme problem. Det forårsakes av dårlig kontakt i ledningene til inverteren tror jeg. Eller noen av ledningene iallfall. Ved ut og inn montering osv. kan de bli bra igjen, eller dårlige... så hvis du rører litt på ledningene kan det hende de kommer seg. Ikke la de stå på mens de er dårlige for da ryker de til slutt (bokstavelig talt i følge "LaStrada"). Mine funker fint nå etter at jeg rydda i kabinettet og tok de inn og ut.
Noxy Skrevet 7. august 2004 Skrevet 7. august 2004 ene katoden min fikk et rart lys helt på enden der ledningen går inn i røret liksom.. så nærmere på det og fant for ut at det var gnister.. rørte på ledningen og da hørte jeg "gnistre lyder"... isolasjonen rundt lederne hadde blitt svidd vekk.. kastet hele driten (ikke invertern da)
ClawHammer Skrevet 7. august 2004 Forfatter Skrevet 7. august 2004 Men det var rart at det skulle she med begge samtidi da
Noxy Skrevet 7. august 2004 Skrevet 7. august 2004 jau, er vel kjøpt samtidig, er ikke sikkert de har så lang holdbarhet.. evt. ren tilfeldighet
ClawHammer Skrevet 7. august 2004 Forfatter Skrevet 7. august 2004 jepp MÅ vel kjøpe nye..men holder uv lys seg lengere eller kortere en vanli?
Windoge Skrevet 8. august 2004 Skrevet 8. august 2004 jepp MÅ vel kjøpe nye..men holder uv lys seg lengere eller kortere en vanli? Like lenge regner jeg med. Det er jo samme lysrør. Uansett, Sunbeam katoder skal holde seg rimelig lenge.
LarsFromasj Skrevet 8. august 2004 Skrevet 8. august 2004 Altså, jeg tror ikke det har noe med holdbarheten på katodene dine å gjøre. Jeg tror det bare er dårlig kontakt, kanskje i inverteren også. Derfor skjer det med begge samtidig...
k_drey Skrevet 8. august 2004 Skrevet 8. august 2004 (endret) jepp MÅ vel kjøpe nye..men holder uv lys seg lengere eller kortere en vanli? Like lenge regner jeg med. Det er jo samme lysrør. Uansett, Sunbeam katoder skal holde seg rimelig lenge. Solgte et kabinett til en venn med et rødt 30cm katode og et grønt 10cm fra Sunbeam. Den grønne røk bare noen dager etter at han kjøpte det, han fortalte bare at det var et heftigt lysshow i fronten av kabisset hvor denne katoden stod. Og han tok den ut og alt var svidd der som ledningen går inn. Den røde tok også kvelden, men dette ei god stund etter. Det som skjedde her var bare at lyset ble dårligere og til slutt smalt det, og det var svimerker der ledningen skal inn. Et annet eksempel er et blått en annen venn av meg hadde. Denne katoden stod loddrett i bakenden av kabinettet, og der som ledningene går inn ble så varm at selveste det røret som er inne i katoden kom ut og det tok kvelden. Det artige var at det hadde samme skadene som den grønne og røde hadde der som ledningen går inn. Så nå vet jeg ikke om jeg tørr kjøpe flere katoder fra Sunbeam siden alle jeg har hatt + venner har røket etter ei stund. Endret 8. august 2004 av k_drey
ClawHammer Skrevet 8. august 2004 Forfatter Skrevet 8. august 2004 Hmm jeg tok ut den ene katoden (ut av selve røret) å da så jeg at det var svimerker på kanter alså inni røret det så ikke serlig bra ut åsså luktet det ikke bedre...
embark Skrevet 8. august 2004 Skrevet 8. august 2004 Det spørs jo hvor gamle katodene er. En vanlig katode varer i 15000 timer eller noe sånt. Men det kan jo også være den der chip-saken det er noe galt med. Dere bør uansett ikke ha dem på når de er sånn!
ClawHammer Skrevet 10. august 2004 Forfatter Skrevet 10. august 2004 Hva er feil? sårry uklårt bilde men det blir sånn uten blits,Ser dere der røde DET skal ikke være der.
LaStrada Skrevet 10. august 2004 Skrevet 10. august 2004 Det som skjedde med den ene katoden min var at det begynte å lukte svidd... Så når jeg åpna pcen min så jeg det kom røyk.... Men men.. Har klart å ryke 3 katoder fra microplex (av totalt 6), og den ene jeg har fra 3dfxcool har holdt! Den kjøpte jeg på TG i fjor og funker fortsatt! Den ene som røyk kjøpte jeg fra microplex i vinter eller no, og den røyk her for litt siden.. Det røde på bildet der kom på mine også.. Noen ganger blinka dem også, så jeg tipper de katodene ryker snart.
ClawHammer Skrevet 10. august 2004 Forfatter Skrevet 10. august 2004 hmm dårli kvalitet! holder uv længere eller?
ShowNOmercy Skrevet 12. august 2004 Skrevet 12. august 2004 Jeg har også en katode fra microplex (Sunbeam) den har jeg ikke hat noe problemer med
ClawHammer Skrevet 13. august 2004 Forfatter Skrevet 13. august 2004 ja hvor lenge har du hatt den da?
k_drey Skrevet 13. august 2004 Skrevet 13. august 2004 Har vært borti et tilfelle til nå der en katode fra sunbeam har røket. Så jeg hadde tenkt å kjøpe meg en inverter siden jeg skulle få en katode, men siden en till av vennene mine har fått feil inkludert alle som har røket hos meg så holder jeg meg unna sunbeam katodene. Katodene har som regel ikke fått blitt gamlere enn 2måneder med veldig lite bruk. Vet ikke om det er andre som har prøvd andre merker enn sunbeam, og om dem kan være mer fristende der de ikke ryker hele tiden etter ei stund??
Malevolence Skrevet 13. august 2004 Skrevet 13. august 2004 mine elfakatoder har funka som f... er ørlite rødt i enden, men ikke mye...har vart dødslenge
Windoge Skrevet 13. august 2004 Skrevet 13. august 2004 Har hatt mine Sunbeam katoder i snart 2 år, lyser like kraftig ennå
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå