adsfiklam Skrevet 6. august 2004 Skrevet 6. august 2004 (endret) Har nettopp fått den store nyheten om at trådløst bredbånd kommer hit i desember. Så det jeg lurte på var om noen kunne hjelpe meg litt. Vet ingenting om bredbånd og vet ikke hva jeg skal velge. Så om noen kunne hjelpe en noob å forklare hva bredbånd er, hvilke muligheter som finnes etc. Vet absolutt ingenting Takk Endret 6. august 2004 av yrjan
agvg Skrevet 6. august 2004 Skrevet 6. august 2004 Har nettopp fått den store nyheten om at bredbånd kommer hit i desember. ADSL, trådløst, fiber eller hva slags type må du nesten fortelle oss om.
trillebår Skrevet 6. august 2004 Skrevet 6. august 2004 Hvis du har mulighet kjøper du NGT (NextGenTel) hvis du bare bruker internett helt vanlig (surfer, laster ned litt musikk, og kanskje spiller litt) er 800/256 linja et godt valg koster rundt 320 kr.....
Zuluzion Skrevet 6. august 2004 Skrevet 6. august 2004 Hva er bredbånd? Hvor bredt er bredbånd? Her er noen linker om bredbånd. Jeg vil ikke akkurat si at det er "bredbånd" i Norge. Etter min mening vertfall, synes 10Mbit blir litt lite. Det er vel ADSL i Norge. Med ADSL har du mange muligheter. Jeg vil Anbefale enten Tele2 eller NGT. Tele 2 har ganske bra linje + pris, NGT er bare kongen.
adsfiklam Skrevet 6. august 2004 Forfatter Skrevet 6. august 2004 Har nettopp fått den store nyheten om at bredbånd kommer hit i desember. ADSL, trådløst, fiber eller hva slags type må du nesten fortelle oss om. Det er ihvertfall trådløst har jeg hørt.
agvg Skrevet 6. august 2004 Skrevet 6. august 2004 Det er ihvertfall trådløst har jeg hørt. Har du enh link til leverandøren eller hvor i verden er dette?
adsfiklam Skrevet 6. august 2004 Forfatter Skrevet 6. august 2004 Det er ihvertfall trådløst har jeg hørt. Har du enh link til leverandøren eller hvor i verden er dette? Han som ringte å fortalte dette var fra Telenor. Jeg bor i Ørje (Østfold) hvis det hjelper noe.
agvg Skrevet 6. august 2004 Skrevet 6. august 2004 Han som ringte å fortalte dette var fra Telenor. Jeg bor i Ørje (Østfold) hvis det hjelper noe. Ørje i Marker ommune skal bygges ut med ADSL den 15.12.04, da kan du velge mellom Bluecom, Online, Tiscali, Directconnect og mange andre leverandører. Har du sjekket ditt telefonnummer slik at du vet om det er OK for levering? Jeg kan sjekke det i kapaks for deg hvis du ønsker, send en PM med nummeret.
adsfiklam Skrevet 6. august 2004 Forfatter Skrevet 6. august 2004 (endret) Jeg kan sjekke det i kapaks for deg hvis du ønsker, send en PM med nummeret. Sendt deg en PM. Noen som kan forklare litt om de forskjellige hastighetene? (Ønsker å laste ned for det meste spill og musikk, men det blir også litt spilling) Takk Endret 6. august 2004 av yrjan
Irons Skrevet 6. august 2004 Skrevet 6. august 2004 om du primært skal laste ned, ikke spille osv, behøver du ikke bry deg så mye om leverandøren, de fleste i Norge bruker telenor sitt utstyr (bluecom, tiscali, tele2 osv..) Er du heldig å kan få NGT, så gir dette deg mest ned for pengenem og du får mere ut som en bonus... \\Sp33D
adsfiklam Skrevet 6. august 2004 Forfatter Skrevet 6. august 2004 om du primært skal laste ned, ikke spille osv glemte kanskje å skrive det, men blir endel spilling også tror jeg.
Irons Skrevet 6. august 2004 Skrevet 6. august 2004 ok, da er det greit å ha en leverandør som er kjent for lav latency (responstid) feks catch, de har sine super duper über tweaked pro gamer linjer Men telenor* og ngt har bra ping de også... * og de som leier av telenor \\Sp33D
agvg Skrevet 6. august 2004 Skrevet 6. august 2004 Sendt deg en PM. Du kan få ADSL uten noe problem på linja di når sentralen er klar i desember, desember er lenge til og de rådene du får i dag vil antagelig være verdiløse når du bestiller linja i desember. ADSL går via telefonlinja.
agvg Skrevet 6. august 2004 Skrevet 6. august 2004 * og de som leier av telenor Vel, de har selvsagt ikke identiske linjer så variasjoner vil forekome.
adsfiklam Skrevet 6. august 2004 Forfatter Skrevet 6. august 2004 Har lest PM-en din. Takk ADSL går via telefonlinja. Mener du at det ikke blir trådløst?
Irons Skrevet 6. august 2004 Skrevet 6. august 2004 hehe men det er minimale forskjeller det er snakk om, særlig i norge,da TN leverer linjer så å si til alt og alle her Der du merker det meste er mot utlandet...
agvg Skrevet 6. august 2004 Skrevet 6. august 2004 Mener du at det ikke blir trådløst? ADSL er ikke trådløst, det går på samme ledningene som telefon uten at de forstyrrer hverandre. Hvis det er trådløst er det sikkert noe lokale greier.
Irons Skrevet 6. august 2004 Skrevet 6. august 2004 alle kan jo søke i kapaks da, iallefall i den begrensede versjonen, har tilgang til login versjonen, men bruker den så å si aldri (husker ikke login engang, har testa en gang hjemme) \\Sp33D
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå