Gå til innhold

Kopiere fra harddisk til ny pc


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei!

 

dette er kanskje et dumt spørsmål, men jeg spør nå likevel..

 

Har kjøpt meg ny shuttle pc, har en harddisk liggende som har vært benyttet i den gamle pc`en min, og jeg ønsker gjerne å få hentet ut info fra denne.

 

Nå er det ikke noen plass til disken i shuttle boksen, og jeg er heller ikke så kjent med å bytte disker på pc - så den biten tror jeg vi lar være foreløpig :-)

 

derfor lurer jeg på om det er noen mulighet til å få overført info fra disken til pc`en med en eller annen form for adapter eller kabel? Høres sikkert dumt ut, men jeg måtte nesten høre med ekspertene..

Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

Dersom du f.eks. har en IDE kabel ( med 3 plugger ) som er lang nok,

og en ledig powerkabel i Shuttleboksen, kan du midlertidig koble til den

gamle disken din som "slave", og kopiere det du ønsker over på den nye disken.

 

Dette gjøres med lokket av på Shuttle, og diskene plasseres på en slik måte at kablene passer, uten at noe kortsluttes.

Endret av BearCat
Skrevet

Okai,

 

så da finnes det ingen annen løsning enn å gå løs på kabinettet da?

 

Får vel gjøre et forsøk etterhvert da ;)

Skrevet

Yo, ta ut cdrommen fra shuttelen og kobl på harddisken. det er det jeg gjør når jeg skal kopiere fra en annen harddisk til min barebone. orker ikke alt det tullet med å kjøpe ekstern kobler eller koble i netverk

bare å ta ut cdrommen og sette harddisken der.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...