indeeds Skrevet 25. juli 2004 Skrevet 25. juli 2004 Hei.. se topic.. jeg greier å komme innpå routeren og gjør det som står i manualen, men likevel så får jeg ikke internett.!! har telenor adsl, men trur ikke det skal ha noe å si..
Muffinman Skrevet 25. juli 2004 Skrevet 25. juli 2004 Du må sette routeren som dhcp klient, så vil det muligens funke. Jeg har satt det opp litt annerledes ;modemet mitt i bridget ethernet modus (det er faktisk router i modemet også) med dhcp deaktivert, og så kjører jeg dhcp fra routeren. Husk å spesifisere pppoe under WAN connection type.
Popobawa Skrevet 25. juli 2004 Skrevet 25. juli 2004 Prøv å bytt om kablene. Det var feilen jeg gjorde da vi fikk Dlink, og når jeg satte opp routeren.
Doleo Skrevet 25. juli 2004 Skrevet 25. juli 2004 (endret) Hvordan du skal koble dlink routeren kommer helt ann på hvilket adsl modem du har fra telenor. De nyeste adsl modemene til telenor er egentlig routere og skal derfor kobles som en router til d-link routeren. dvs at du bare skal velge dynamic ip og ikke pppoe når du konfigurerer den, så fikser den gatway automatisk. Så har du alcatel speedtouch eller noe annet nytt fra telenor skal du ikke gjøre som det står i bruksanvisningen, du skal konfiguere d-link routeren med dynamic ip så skal alt funke Endret 25. juli 2004 av Doleo
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå