Gå til innhold

Nye AA moduser i Catalyst 4.4 for R9500-9800


MistaPi

Anbefalte innlegg

Skrevet

Dette kan aktiveres med å legge til eller endre denne registry stringen:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Video\{SOME_GUID}\0000\TemporalAAMultiplier

 

Jeg har ikke helt skjønt hvordan dette virker, men temporal AA er en metode som gir bedre kvalitet med å endre sample mønsteret fra frame til frame, men det gir kun bedre kvalitet på bilder uten bevegelse. F.eks gir 12xT "12xAA" kvalitet med å bruke 2 forskjellige sample mønstre selv om det er kun 6 samples.

Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

Dette forklarer kanskje temporal AA litt bedre.

 

TAA.JPG

TAA2.JPG

 

Jeg tok litt feil med at dette kun fungerer på bilder uten bevegelse.. Dvs kantene skal ha flyttet seg mye fra frame til frame for at effekten blir borte, men jo "raskere" kantene flytter på seg jo mindre effekt vil temporal AA ha.

 

Dette er visnok ikke være den overraskelsen i Catalyst ATi har snakket om. ;)

Endret av MistaPi
Skrevet

Nei det har jeg ikke fått rota meg til ennå. Mulig jeg venter på neste catalyst der det forhåpentligvis er skikkelig implentert (kjører Cat 4.3 forsatt).

Er ganske giddaløs om dagen. :)

Skrevet
Er ganske giddaløs om dagen. :)

Kjenner følelsen, har det på samme viset :p . Regner med at vi får se mere til dette over helgen, nærmere bestemt på Tirsdagen.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...