Gå til innhold

Hvilke hovedkort er best?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har to hovedkort, men er usikker på hvilke av dem jeg skal bruke og hvilke jeg skal selge. Prosessoren jeg har er Intel P4 2,8ghz, og de to hovedkortene er ABIT BH7-E og ASUS P4V800-X.

Håper på svar!

Videoannonse
Annonse
Skrevet

eg har et A-Open ak77-8xn hk, og jeg er veldig fornøyd.

 

dette er socket a kort som ikke støtter mere enn 333MHz cpu men støtter 400 DDR Ram. det eneste minuset er at det ikke har dual ram støtte og at det ikke støtter s-ata :hmm:

 

mvh Dan

Skrevet

epox -4pca3+

 

et stort pluss er alle IDE portene....2+4 og 2 SATA(kunne vært flere) jeg er utrolig fornøyd med det. klokkeegenskapene er ekstreme(synes jeg)

 

det er kanskje dyrt, men er verdt penga!

Skrevet (endret)
Dette temaet er så gammelt at det er sykt!

Det er mulig at temaet er gammelt, men har du ikke noe konstruktivt å bidra med, en link til en tråd hvor disse to kortene er diskutert før f.eks, så ser jeg ingen grunn til at du skal poste i denne tråden.

 

Det samme gjelder dere som poster andre kort her. Trådstarter ber eksplisitt om sysning på hvilket kort som er best av to nevnte. Andre kort har ingenting med saken å gjøre, og vidre poster av denne typen anses som spam, og jeg vil reagere deretter

Endret av enden
Skrevet

ASUS: PC3200 Ram, RAID funksjon, AGP8, SATA

 

ABIT: PC2700 Ram, AGP4

 

Var det jeg kunne finne av forskjell. Er sikkert mange andre fordeler/ulemper. Men ut fra det, ser ASUS kortet bedre ut.

Skrevet

enkelt og greit, hvis du gidder så tester du hvilket kort du får mest poeng i div test programmer...eller klokker de to kortene max.

 

det er no den måten som du vil merke forsjell på (forhåpentligvis)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...