Even. Skrevet 28. mars 2004 Skrevet 28. mars 2004 (endret) siden det forige utkastet mitt ikke ble så godt likt prøver jeg på nytt med denne headeren. bare komenter i vei http://gatebiler.nirvananorge.com/header.jpg Endret 28. mars 2004 av gatebiler.tk
Arve Systad Skrevet 28. mars 2004 Skrevet 28. mars 2004 siden det forige utkastet mitt ikke ble så godt likt prøver jeg på nytt med denne headeren. bare komenter i vei http://gatebiler.nirvananorge.com/header.jpg Synest så tydelig eg ser det samme opp igjen og opp igjen. Ka med å prøve å gjøre noke NYTT?
mikk- Skrevet 28. mars 2004 Skrevet 28. mars 2004 Jeg ville ha desaturert det bildet av bilene og lagt en grønn farge over dem som overlay..
armatua Skrevet 29. mars 2004 Skrevet 29. mars 2004 Absolutt ikke verst, men den er litt kjedelig. Menyen i headeren er desverre for spinkel og uleselig, den drukner rett og slett i bakgrunnen. Likevel - her er det stort potensiale.
Pug Skrevet 29. mars 2004 Skrevet 29. mars 2004 Jeg synes headeren er helt ok, men du bør (som sagt tidligere) prøve å gjøre noe med menyen... Større font eller lignende
mikk- Skrevet 29. mars 2004 Skrevet 29. mars 2004 Forøvrig er headeren i en katastrofalt dårlig kvalitet, da! Du burde vrenge opp kvaliteten litt på den du skal bruke..
Marvil Skrevet 29. mars 2004 Skrevet 29. mars 2004 Hm, noe finurlig skjed med meg når jeg ser på headeren. De første 2 sekundene syns jeg den er stilig, men så ser jeg mer på den og da faller inntrykket av en eller annen grunn.. Mulig det har med kvaliteten, som Mikka sier..
Even. Skrevet 29. mars 2004 Forfatter Skrevet 29. mars 2004 jeg lagret den på kvalitet 5 (middels) i ps for at isdn folket også kan se den
Jesper Karsrud Skrevet 29. mars 2004 Skrevet 29. mars 2004 Den delen der menyen er, er det for myk overgang mellom det lysegrønne og den grønne "stanga". Uansett så falt ikke headeren i smak hos meg i det hele tatt... sorry å måtte si det, men det er sånn jeg føler det
EspenDL Skrevet 29. mars 2004 Skrevet 29. mars 2004 jeg lagret den på kvalitet 5 (middels) i ps for at isdn folket også kan se den Gidder du og lagre den me "best" kvalitet for oss me *DSL
Even. Skrevet 29. mars 2004 Forfatter Skrevet 29. mars 2004 http://gatebiler.nirvananorge.com/header_good.jpg <---bedre qualitet noen forslag til menyforbedringer????
PoleCat Skrevet 29. mars 2004 Skrevet 29. mars 2004 En annen font i menyen, samt gi hele bildet (med bilene) grønnnyanse. Image > Adjustments > Hue/saturation (om du bruker ps)
Arve Systad Skrevet 29. mars 2004 Skrevet 29. mars 2004 http://gatebiler.nirvananorge.com/header_good.jpg <---bedre qualitet noen forslag til menyforbedringer???? Det å lagre som .gif har aldri struck your mind? 75kb på en lusen header er litt for masse...
Even. Skrevet 29. mars 2004 Forfatter Skrevet 29. mars 2004 liker ikke .gif jeg....... her er den litt forbedret http://gatebiler.nirvananorge.com/header2.jpg
Arve Systad Skrevet 29. mars 2004 Skrevet 29. mars 2004 liker ikke .gif jeg....... Gif tar tross alt en del mindre plass, og i slik en header kan kvaliteten vere lik 100% på under 20kb, vedder eg på.
Jesper Karsrud Skrevet 29. mars 2004 Skrevet 29. mars 2004 liker ikke .gif jeg....... Hvis du ikke liker det, ok? men det er så mye mer plassbesparende, pluss at det støtter transparency... De fleste proffe sider (les: alle) er det brukt .gif på... Alle de gode her inn bruker .gif, ain't I right????
RipZ- Skrevet 29. mars 2004 Skrevet 29. mars 2004 Få vekk menyelementene i headeren. Ikke bare er det teit å ha menyen i headeren (subjektiv mening), men med fonten sammen med kvaliteten, ser ikke skriften særlig pen ut. 75 kb er alt for mye for en slik header med denne kvaliteten. Du burde vurdere GIF som tidligere nevnt. Sikker på at du får bildet ned i halvert størrelse uten noe særlig med kvalitetstap. Jeg synes "BILPARKEN.TK"-skriften er for dårlig markert. Hva med å bruke større tekst, samt en litt klarere farge?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå