Gå til innhold
Spørsmål om hus eller oppussing? Still spørsmål her! ×

Trenger en tynn, lett plate


Anbefalte innlegg

Skrevet

Mål: 5-7mm x 920-940mm x ~400mm

Materiale er ikke så viktig, men det bør være lett. Best om overflaten kan holde på lim, dersom vi går for borrelåsalternativet. Bør ikke kreve noen spesialiserte verktøy å beskjære dersom dette må gjøres av oss.

Planen er å feste den i en døråpning med selvklebende borrelåsbånd, slik at døren på bakkeplan kan stå åpen uten overhengende fare for at mus løper inn i stua. Det har skjedd før.

Eventuelt kan lengden økes til ca 960mm og platen settes i spenn mellom karmene. Da blir det enklere å fjerne den uten noen borrelås som kan løsne, men jeg risikerer at platen setter merker i karmen.

Siste alternativ jeg kommer på er en plate på 940-945mm som settes mellom to gummi-lister med B-profil e.l.

 

Litt usikker på hva jeg skal søke etter og hvor, men forhåpentligvis noen her som kan peke meg i riktig retning!

Videoannonse
Annonse

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...