Gå til innhold
Spørsmål om bil og motor? Still spørsmål her ×

Mercedes benz, bluetooth?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei, jeg har en mercedes benz cdi c200 2008 modell (w204). Her har jeg to ulike problem jeg ønsker å løse.

Jeg oppnår såvist 50% lyd volum i forhold til radioen gjennom aux kabel. Ingenting galt med kabel eller telefon. Men virker som lyd signalet gjennom hullet er svakt. Håpte noen hadde en løsning for å booste dette signalet.

 

Også samtidig lurer jeg på om det er mulig å koble til bluetooth. Sånn jeg kan bruke det isteden for hele kabelen. Men der ønsker jeg jo også å oppnå forholdvis samme lydstyrke som radioen

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Du har skrudd opp volumet på mobiltelefonen? Noen telefoner har lavt volum for å beskytte hørselen når man bruker hodetelefoner.

Bluetooth burde gå fint det. Blir enklere om du har en USB port tilgjengelig for strøm så du slipper å oppta sigarettenneren.

Skrevet (endret)
Complexity skrev (3 timer siden):

Du har skrudd opp volumet på mobiltelefonen? Noen telefoner har lavt volum for å beskytte hørselen når man bruker hodetelefoner.

Bluetooth burde gå fint det. Blir enklere om du har en USB port tilgjengelig for strøm så du slipper å oppta sigarettenneren.

Ja mobil volum er på fullt. Har lest mye på nettet at dette er et problem med mercedes generelt. Satt å vurderte å kjøpe en noe for å booste signalet som kobles på aux kabelen, men er litt redd det kanskje ikke er rette valget.

 

Har også kjøp skikkelig aux kabel å testet med forskjellige telefoner for å finne problemet. Kan d muligens være en bryter som styrer maks volum gjennom aux kabelen bakkom interiøret?

Endret av Leonhardrene
Skrevet

Etter litt rask googling så ser det ut til at folk kjøper forsterkere. Tilsynelatende vanlig Merchedes problem ja.

Ikke vurdert å bare bytte hele spilleren da? Koster ikke så mye for en med integrert bluetooth. Men muligens vanskelig å bytte på Merchedes?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...