Gå til innhold

Hvor skal vifta?


Anbefalte innlegg

Skrevet
Hei hei og morn morn!

Jeg har tenkt å overklokke grafikkkortet, med så vet jeg ikke hvor jeg skal koble til vifta :cry: Det jeg kan velge mellom er å koble den til CHA FAN eller PWR FAN...Hvliken skal jeg koble til? :dontgetit:
Videoannonse
Annonse
Skrevet

og hvilken vifte er det? VGA? eller kabinett vifte? har vell ikke no å si.. bare koble den i CHA FAN du... som står for CHASSIS FAN ;)

Skrevet

Det er VGA.. Men når jeg kobler til CHA FAN så kommer det bar opp en melding på skjermen litt etter at jeg har slått på: Overclocking Failed :cry: Og jeg har heller ikke overclocka noe som helst! Det er en CPU vifte jeg skal koble til :cool:

Skrevet

Koble til hvilken som helst av vifte-tilkoblingene. De har akkurat samme funksjon og er selvfølgelig kompatible. De gir alle 0 og 12V, og den midterste pinnen er tilbakemelding på viftehastighet. Dvs. at hvis du kobler den til CHS FAN så vil vifta fungere normalt og i bios står det f.eks "Chassis fan: 2500rpm". Setter du den på PWR FAN står det f.eks i bios: "Power fan: 2500rpm"

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...