EL_Lobo Skrevet 27. februar 2002 Skrevet 27. februar 2002 Here it is: http://www.kazaa.com/en/index.htm funker fett :smile: Ja måtte gå over til Kazaa da min morpheus ikke virket mere :sad: Men Kazaa er jo minst like bra :smile: OG husk vis man forbyr fildelingsprogrammer må man forby Internett , ja det er jo ikke Explorer som er synderen ,men hva man bruker explorer til, og det samme gjelder fildelingsprogrammer :smile: hentet fra ITavisen: http://www.itavisen.no/art/1298279.html ikke sant ? [ Denne Melding var redigert av: EL_Lobo på 2002-03-07 08:52 ]
ebe Skrevet 27. februar 2002 Skrevet 27. februar 2002 Den "nye" versjonen er veldig bra. Ikke hatt noe bøll med den - har hatt med tdiligere versjoner. Absolutt å anbefale. :smile:
Flavabone Skrevet 27. februar 2002 Skrevet 27. februar 2002 Fatter ikke hvorfor folk bruker Kazaa'en, den er jo full av Spyware.... En kamerat av meg scannet pc-en sin med AdAware etter en Kazaa-installasjon, og han fant nesten 30 spioner... Det er ikke hva man skal forvente av et program....
EL_Lobo Skrevet 27. februar 2002 Forfatter Skrevet 27. februar 2002 Det fine med AdAware er også att man kan ta "spionene" bort :smile: Desuten er mengden/utvalget enormt på Kazaa :smile: noe ikke alle andre programmer ala dette har.
Rascal Skrevet 27. februar 2002 Skrevet 27. februar 2002 den "nye" versjonen 1,5 har vært tilgjengelig i over en måned nå...
Dipso Skrevet 27. februar 2002 Skrevet 27. februar 2002 Grunnen til at morph ikke funker er at kazza nettverket (som morph også bruker) er oppdatert men at musiccity ikke har fått skrevet en ny version som støtter nettverket enda.... De skal release en version som funker meget snart) Hovedgrunnen til at morph er å foretrekke framfor kazza er jo at morph er fritt for spyware.
EL_Lobo Skrevet 27. februar 2002 Forfatter Skrevet 27. februar 2002 Quote Rascal den "nye" versjonen 1,5 har vært tilgjengelig i over en måned nå... ________________________________________________ å fan , :smile: der ser dere hvor "treg" jeg er :smile: [ Denne Melding var redigert av: EL_Lobo på 2002-02-27 17:59 ]
howzer Skrevet 4. mars 2002 Skrevet 4. mars 2002 Det er mulig at Kazaa (= FastTrack/Brilliant Digital) har gjort dette med vilje - en plan for å blokkere Morpheus slik at flere begynte med Kazaa og de dermed fikk reklameinntekter. Bare se på kazaa.com, hvordan de oppfordrer Morpheus-brukere til å laste ned Kazaa. Dette er ganske interessant: http://www.zeropaid.com/news/articles/auto...o/03012002b.php http://www.zeropaid.com/news/articles/auto...o/02282002c.php Det kan være at Kazaa var redde for at Morpheus skulle bytte til en annen P2P-løsning, og dermed ta flertallet av brukerne med seg. Likevel er det et skittent triks hvis dette stemmer. Jeg for min del har bestemt meg for å holde meg langt unna Kazaa.
Yamato47 Skrevet 4. mars 2002 Skrevet 4. mars 2002 **** dette stinker jo vilt. Exit Kazaa! Jeg får finne et alternativ, kansje lære meg å bruke irc. Finnes det gnutella-klienter med auto-resume? mvh Are-Harald
eivindbirkeland Skrevet 5. mars 2002 Skrevet 5. mars 2002 Quote: On 2002-03-04 20:22, arehb skrev:**** dette stinker jo vilt.Exit Kazaa!Jeg får finne et alternativ, kansje lære meg å bruke irc. Finnes det gnutella-klienter med auto-resume?mvhAre-Harald Jeg mener Gnucleus ( http://www.gnucleus.net ) har resume (uten at jeg vil vedde på det... :smile:) Men Morpheus-folkene jobber med en versjon som visstnok kommer til å kjøre på Gnutella-nettverket. OpenSource skal den visst bli også... Se f.eks. http://it-avisen.no/art/1298302.html Jeg er ellers helt enig i at det stinker vilt... Holder meg også langt unna KaZaA... Mvh. Eivind. [ Denne Melding var redigert av: eivindbirkeland på 2002-03-06 00:09 ]
fractalgp Skrevet 5. mars 2002 Skrevet 5. mars 2002 ny morpheus = gnucleus med alle navn/referanser til gnucleus bytta ut med morpheus
grapz Skrevet 5. mars 2002 Skrevet 5. mars 2002 Heh... Keffor ikkje bare bruka Direct Connect ? Det er jo veldigt bra.
Zamoht Skrevet 5. mars 2002 Skrevet 5. mars 2002 hvor finner jeg det adaware programmet? har hatt diverse ekle programmer på pc'n min etter kaazaa... bla den teite savenow greia.... kanskje d er fler?
The Jackal Skrevet 5. mars 2002 Skrevet 5. mars 2002 Kan være jeg er helt på jordet her, men jeg har lastet ned Morpheus Preview Edition, og den kobler seg da opp til Gnutella nettverket. Den funker som bare det for meg hvertfall.
pkalle Skrevet 6. mars 2002 Skrevet 6. mars 2002 Quote: On 2002-03-06 00:53, The Jackal skrev:Kan være jeg er helt på jordet her, men jeg har lastet ned Morpheus Preview Edition, og den kobler seg da opp til Gnutella nettverket. Den funker som bare det for meg hvertfall. Jeg prøvde også "nye" Morpheus. Jeg fikk nesten en storm av tilkoblings forsøk mot min client. Tror jeg registrerte rundt 600 tikoblings førsøk på div porter fra forskjellige IP adresser på 4-5 minutter, Zonealarm gikk helt i stå. "Alarm-telleren" i Zonealarm raste så fort at jeg nesten ikke kunne se tallene, den stopper på 200 eller noe anyway, men... Kunne ikke surfe eller gøre noe annetgjennom ADSL tilkoblingen. Det hele utartet seg som et "DoS" angrep. Det hele forsatte etter jeg avsluttet Morpheus. "Angrepene" sluttet ikke før jeg byttet IP eller tok en reconnect av DSL lingjen. Jeg prøvde flere ganger med samme resultat. Diveres konfig ble også prøvd. (Morpheus og Firewall) Kastet tilslutt ut hele Morpheus. Noen som har samme erfaringer? Skalle det være slik? _________________ Pål Kallevåg Hardware.no [ Denne Melding var redigert av: pkalle på 2002-03-06 01:34 ]
The Jackal Skrevet 6. mars 2002 Skrevet 6. mars 2002 Jeg kjører med router med innbygget firewall, men finner ingen forsøk på å komme seg inn på maskinen. Som sagt, Morpheus Preview Edition fungerer perfekt her.
Yamato47 Skrevet 7. mars 2002 Skrevet 7. mars 2002 Problemet jeg har hatt med gnutella-klienter (mest bearshare) er at veldig mye båndbredde går med til å håndtere søk og andre henvendelser. Det er ikke så interessant. Problemet med direct connect, er at det krever veldig mye administrasjon for å unngå å få halve harddisken fyllt opp med halvnedlasta filer. Direct connect med resume-funksjon ala kazaa hadde vært helt fantastisk. Kansje de får det med i dc++? Nei, jeg satser på irc og ftp. mvh Are-Harald.
albe Skrevet 7. mars 2002 Skrevet 7. mars 2002 Quote: On 2002-02-27 17:56, Rascal skrev:den "nye" versjonen 1,5 har vært tilgjengelig i over en måned nå... Den nyeste versjonen er 1.5.1, og har max vært ute et par dager.
BeachDumb Skrevet 7. mars 2002 Skrevet 7. mars 2002 er det noen av dere som vet hva Kazaa betyr? det er sikkert en grunn til at det heter kazaa!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå