Gå til innhold

Problem med power led


Eristoff

Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har Aero S203 karbinett og nVidia nForce2-ST A7N8X Deluxe hoved kort. Problemet er at i følge manualen til hket skal power led kabelen dekke de 3 øverstre pins'a. Men power led kabalen min dekker kun 2. Så jeg får ikke startet maskinen. :scared:

Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

power led er bare for at power lyset skal lyse på toweret, og har absolut ingenting å si for power knappen, har noe ordet led i seg er det lys, som f.eks hdd led, som er harddisk lyset på toweret som indikerer at maskina jobber

 

det du må se etter er power SW kabel som bare tar to pins (med mindre asus har finni på noe nytt) og funker den ikke er et problem ofte at den bare står oppned, prøv å snu den

Endret av Spirre
Skrevet
det du må se etter er power SW kabel som bare tar to pins (med mindre asus har finni på noe nytt) og funker den ikke er et problem ofte at den bare står oppned, prøv å snu den

power sw "kan ikke" stå opp ned da dette bare er en krets som skal brytes/fullføres.

Skrevet (endret)

du kan sette den på hk "oppned" jeg har gjordt det par ganger selv, fordi jeg har glemt hvem vei den skal stå, men det er jo bare å snu den så funker det som hakka møkk ;)

Endret av Spirre
Skrevet (endret)

rart...skal vi se...reset er grei...hdd led er for jobbelyset på toweret, speaker er tower høytaleren og power led er lyset som indikerer at maskina er slått på...

 

nå kjenner jeg ikke toweret ditt men...har du kikka godt nok? kanskje den ligger gjemt en plass bak noe eller inni frompanelet?

 

edit: de to usb'ledningene er for usb kontaktene dine i fronten, jeg fant litt om det på 3dfxcool.no...koble de på hk så har du usb foran ;)

Endret av Spirre
Skrevet

Ledningen er jo NØDT til å være der.

Enten det eller så har fabrikken kanskje gjort en feil?

Leit litt ekstra du, så finner du den kanskje.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...