[ToR] Skrevet 17. november 2003 Skrevet 17. november 2003 Har problemer med å få installert en WD Caviar SE Serial Ata på et MSI 865M2 Ser at det er to strøm inntak, bruker den som er standard og følger med power supplyen. Jeg finner den bare ikke inne i bios setupen. Har også begynnt å lure på om den er død, er litt fredelig av seg.... Kan det være noe med jumperen hvor den skal ta strøm ifra? Eller jumper på HK, men finner ingen i bruksanvisningen. Finner heller ikke noe oppstart disk på MSI sine hjemmesider, sånn raid greier slik at winxp skal finne hd'n Takker for alle svar! Mvh Tor
bjalle Skrevet 18. november 2003 Skrevet 18. november 2003 På msi 865 kort må en som regel trykke ctrl+i for å komme inn i sata menyen deretter trykke ctrl+f og velge automatisk oppsett av sata disken dette gjør du når du ser søker etter raid disk under oppstart. Håper jeg husket rett det er en stund siden jeg bygde en data med dette hovedkortet.
MemorX Skrevet 19. november 2003 Skrevet 19. november 2003 Hadde samme problem som deg, fikk svar fra support hos komplett at WD diskene har egen setting for "singel". Men dette gjelder jo mine IDE wd disker (som nå kjører på konverter). Hvis det er jumpere på din disk kan du prøve å ta den helt ut, det var slik jeg løste det. Ellers ville ikke hovedkortet finne diskene.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå