Gå til innhold
Trenger du tips og råd? Still spørsmål anonymt her ×

Transseksualisme hos barn og ungdom


dag1234

Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Så dokumentaren i går selv faktisk, tilfeldigvis. Veldig interessant, og et viktig tema å ta opp i grunn. Og et vanskelig spørsmål å besvare; når skal et barn være i stand til å ta rimelig permanente beslutninger over egen kropp?

Skrevet

Det er akkurat det spørsmålet som reises i innslaget. 

 

I Norge kan pasienten få hormoner først ved 16 års alderen, og operasjon tidligst ved 18, men ofte seinere.

Rikshospitalet er forsiktige med å gi pubertetsutsettende behandling. Dessverre er de for restriktive. Hadde de ikke vært det, kunne ungdommen kjøpt seg tid til å tenke gjennom en beslutning som vil få konsekvenser for resten av livet.

 

Argumentasjon er at 80% av de før-pubertale som vil inn der for behandling, ender opp som homofile. Derfor venter de med å starte behandling for å være sikrere. Hvorvidt dette stemmer aner jeg ikke, tallet høres ganske vilt ut.

  • Liker 1
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...