Gå til innhold

Fjerne org kjøler fra ati skjermkort!


eirberen

Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Er den ikke festet med slike plastikkfester e.l?

Skulle ikke være vanskelig og få den av.

Min gjorde det, var bare og klikke den av:)

 

star

Skrevet
Skal sette på en zalman heatpipe vga kjøler på mitt 9500pro skjermkort!

Men hvordan fjerner jeg den orginale vifta?

 

Mvh Eirik

Tror det bare skal være å dytte ut de små svarte stavene på undersiden av kortet.

Presse dem opp mot oversiden. Var i alle fall slik på mitt 9800pro.

Skrevet

På mitt 9800Pro kort er det metall "plugger" som utvider seg på baksiden av kortet.Må bare presse sammen disse med en tang og dra de ut,rense kjernen og ta på ny AS 3\5 og skru fast den ny. Finish! :D

Skrevet
Er det festet med lim hiver du kortet i frysern i en times tid, så kan du "brekke" av kjøleribben med et busskort.

Funker dette?

Vil ikke skade elektronikken?

Skrevet
Er det festet med lim hiver du kortet i frysern i en times tid, så kan du "brekke" av kjøleribben med et busskort.

Funker dette?

Vil ikke skade elektronikken?

han må kødde kortet kan neppe tåle det haha :lol:

Skrevet
Er det festet med lim hiver du kortet i frysern i en times tid, så kan du "brekke" av kjøleribben med et busskort.

:wow: Ja, denne metoden er virkelig å anbefale... :lol::lol::lol: Spesielt siden kjøleren er festet mekanisk...

Skjermkortene er veldig følsomme for mekanisk påvirkning og kulde gjør det enda mere følsomt.

Skal man prøve å ta av en pålimt ribbe så bør man heller bruke "varmemetoden" siden dette gjør banene og loddingene mer tøyligere.

Aldri bruk noen kort, skrujern el. lign. til å knekke løs deler på ditt skjermkort!!!

Det finnes vel heller ingen produsenter som leverer skjermkort med pålimte ribber (etter dagens standard).

Skal du ta av ribben på ditt kort så må du gjøre som nevnt, bruk en liten tang og klem disse metallfestene sammen og så skal det være en lett sak å dytte dem ut.

Skrevet

Hei! Takk for alle svar :)

 

Er det noen som har zalman sin nye vga kjøler med heatpipe på et Abit IC7/IC7-G hovedkort?

 

Er ikke sikkert på om den vil passe på grunn av den store NB kjøleren!!!

 

Mvh Eirik

Skrevet

heh. Jeg har ett Hercules 9800Pro. Kjøleribba på baksiden er faktisk limt fast og skrudd til gjennom kortet inntil vifta på oversiden. Det er bare å fjerne de skruene, så løsner vifta. MEN, kjøleren på baksiden sitter igjen,vøtt. og den sitter ekstremt godt.

 

 

Noen som har tips på hvordan man kan få den av uten å skade chippen? Evt, hvordan man får vekk limet fra chippen.

Skrevet

Har et ATI R9700NP der satt den i 2 plastklips og en "guffe" som var meget gummi aktig.

 

Hadde ikke noe prob med å ta den av. heldigvis var Shim littegrann lavere en core så jeg slapp å ta av Shimen/rammen rundt Core

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...