bjaa Skrevet 11. november 2003 Skrevet 11. november 2003 Som dere sikkert så på Autofil om søndag, så ble Civic Type R slått ned i støvlene av en Toyota Celica T sport. Det er jo latterlig, Honda skal liksom være så veldig sportslig og teknisk bra. Civic'n har 2 liter slagvolum (0.2liter mer en Celicaen) Den har 8 hester mer, og 16 Nm mer! Så alikevell så vinner Celica'n! Hva har dere Honda fans til å si imot dette?
Kebab GUD Skrevet 11. november 2003 Skrevet 11. november 2003 jeg vil gjærne legge til at Celicaen kjørte på Ræva dekk .. kan man si ræva?
eab Skrevet 11. november 2003 Skrevet 11. november 2003 vekt er en viktig faktor, som du utelater å oppgi. Regner med bilene ble kjørt på forskjellige dager, med forskjellige forhold. uansett håper jeg de hadde en litt mer high-tech måling av tida enn jan erik som satt med klokka. De kjørte vel også bare en runde med tidtaking. Dersom Tommy hadde kjørt flere runder kunne tida blitt bedre på begge bilene.
Kebab GUD Skrevet 11. november 2003 Skrevet 11. november 2003 Tommy var sikker på at han ikke kunne klare å fjærne 3sec fra Tiden på Civicen begge bilene ble kjørt på tørr bane med full sol Civic TypeR har en totalvekt på 1550 kg Celica T-sport har en totalvekt på 1595 kg Civic TypeR har et dreimoment på 196 ved 5900 o/min Celica T-sport har et dreimoment på 180 ved 6800 o/min 0-100 tar civic på 6,8sec 0-100 tar celica på 7.2sec alt tyder på at Civic typeR skulle vinne men neida! PS: Civic TypeR har også store mangler på sikkerhet og utstyr Celica har 4 Airbags Civic har kun 2 Celica har A/C som standard Civic har ikke ... samme gjelder Tåkelys foran .. (såååååå viktig som det er ) men ikke nok med det! Topfarten er på Celica T-sport 225km/t på Civic TypeR 235km/t alt tyder på at civic skulle vinne her ... men neida (PS: toyota er så hygglig at de opplyser 0-400 meteren også som forøvrig er på 15sec) tar jeg ikke fil var det mye de klaget på på Celicaen som kunne vert bedre og øket farten .. jøss .. tenk at Civic TypeR er spesial laget for Ytelse .. T-sport har de bare byttet motor og litt smått tall er tall .. Ytelse er ytelse .. og Toyota kan spise Honda hvis de vil . men de satser heller på å komme på linje med Tyskerene når det gjelder Komfort og design .. og på linje med segselv når det gjelder kvalitet .. jupp det er Toyota som leder suverent over andre japanere i kvalitet på bilene
eab Skrevet 11. november 2003 Skrevet 11. november 2003 nok et bevis på at fakta på papiret ikke skaper den raskeste bilen
Kebab GUD Skrevet 11. november 2003 Skrevet 11. november 2003 nok et bevis på at fakta på papiret ikke skaper den raskeste bilen som jeg nettop sa .. Tall er tall .. ytelse er ytelse
eab Skrevet 12. november 2003 Skrevet 12. november 2003 (endret) Kebab GUD: Dersom du skal sammenligne biler må du iallefall oppgi riktige specs. En ny t-sport veier 1215kg ifølge toyota.. Ikke 1595. Prøver du å få det til å se ut som om det er imponerende at celica'n vinner ved å oppgi langt høyere vekt? greit at du er pro-toyota, men det får være grenser.. celica: 192hk/1215kg = 0.15hk per kilo civic: 200/1550 = 0.13hk per kilo *Edit: Ved nermere ettertanke tviler jeg på at du har funnet rett vekt på civicen også Endret 12. november 2003 av Ezekiel
Kebab GUD Skrevet 12. november 2003 Skrevet 12. november 2003 nå måp du gi deg .. skjønner du ikke norsk? skrev jeg ikke Total vekt? altså vekta på bilen med Full tank osv? Egenvekta på begge bilene er Civic = 1204 Celica = 1140 hvor ofte kjører du på tom tank?
eab Skrevet 12. november 2003 Skrevet 12. november 2003 så ka man spørre seg selv: Hvor interessant er det egetlig å vite den tillate totavekten.. Jan Erik og Tommy kjørte ikke akkurat med fullasta bil. Tror du 0-100m/t er målt med fullstappet bil? Det gjør ikke jeg..
Kebab GUD Skrevet 12. november 2003 Skrevet 12. november 2003 0-100 og toppfarta blir måt med vekt i bilen og dermed blir den vekta mer Passende å bruke .. (vet ikke hvor mye de bruker men er ikke så ******* mye)
hazhe Skrevet 13. november 2003 Skrevet 13. november 2003 Kebab, du tar ganske feil akkurat nå. 1595 kg er med fullasta bil. Egenvekt er som du sier 1140 kg, dette funnet på toyota.no -sjekket selv. Legg til fører, ca 1215 kg som Ezekiel sier Hva Civic'en angår så er ikke det relevant. For øvrig veier ikke en full tank bensin 360 kg heller. Her ser det ut som om du har tatt deg vann over hodet.
Kebab GUD Skrevet 13. november 2003 Skrevet 13. november 2003 som jeg sa .. altså vekta på bilen med Full tank osv? du vet hva osv betyr? (PS: 55 liter Bensin (som celicaen tar) veier 41,50Kg .. ) og ja .. jeg fant ut hvor mye 1 liter bensin veier .. ja ..
hazhe Skrevet 14. november 2003 Skrevet 14. november 2003 som jeg sa .. altså vekta på bilen med Full tank osv? du vet hva osv betyr? (PS: 55 liter Bensin (som celicaen tar) veier 41,50Kg .. ) og ja .. jeg fant ut hvor mye 1 liter bensin veier .. ja .. Hva legger du i og så videre da? dataene på Celicaen (0-100 km/t og 0.400m) er IKKE oppgitt med maksimal vekt på bilen, altså 1595 kg, det er nærmere så lett bil som mulig, dette da for å dra opp dataene. Det gjelder også Civic'en. Men som testen viser, Celicaen ER bedre, det har du rett i.
gixer Skrevet 15. november 2003 Skrevet 15. november 2003 Celica'en er har vel bedre chassis og bremser (noen som ofte teller mer en motor og vekt) og jeg kan tenke meg at Celica'en også har lavere luftmotstand.
dreadful Skrevet 25. november 2003 Skrevet 25. november 2003 Her var det mye interresant ja! Celican har en bedre kurve på deiemomentet enn CTR! dvs mer kraft i det lavere registeret! Ellers er hjulopphenget til Toyota overlegent til CTR tydligvis! Mens CTR var overstyrt var Celica'n veldosert og ga kun liten understyring!(Skal sies at honda sitt double wishbone er utrolig bra!) Giringen på bilene er også helt forskjellige noe som også har mye å si! Dekkvalg kan ha hatt mye å si, hvordan gummi det, hvor høye dekkkantene er osv osv osv! Ville ikke bare tatt alt for god fisk! civien er omtrent 70 kg tyngre noe som burde gjøre at de har omtrent samme kraft i det øvreregisteret!
Kebab GUD Skrevet 26. november 2003 Skrevet 26. november 2003 Dekkvalg kan ha hatt mye å si, hvordan gummi det, hvor høye dekkkantene er osv osv osv! jeg tror jeg sa det tidligere men Celicaen hadde tydligvis ræva dekk på da de kjøret den på banen. lurer på hva resultatet ville blitt med beste dekk osv på begge bilene (ellers var forholda like)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå