Gå til innhold

Hjelp til kjøp av ny laptop


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei! Jeg har planer om å kjøpe ny pc i nærmere fremtid, men er i grunnen veldig usikker på valgmulighetene mine. Budsjettet ligger på rundt 7000kr, og PC-en vil typisk bli brukt til spilling, surfing (YouTube, diverse fora), enkel redigering av bilder, og noe skolearbeid (Word, for det meste.) Jeg ønsker meg en Windows-PC, med relativt stor skjerm (typ 15``), og SSD på over 200 GB. PC-en vil bli fraktet en del rundt, så jeg ønsker meg noe noenlunde lett.

 

Er det noen som kan hjelpe meg/har noen forslag? Advarsler?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

En helt klar advarsel, HOLD DEG UNNA HP!

Alle HPene jeg har vært borti har hatt problemer med enten viftestøy, bluescreens, dårlig touchpad etc.

I tillegg er det også lite "bang for the buck".

Utdyp mer,

  • Hvilke spill?
  • Maks vekt?
Skrevet

Blir vel typisk sims (3,noe 4), this war of mine, transistor, bastion, noe minecraft, og en del annet. Spiller foreløpig ikke noe veldig krevende.

 

Den jeg har nå veier 2,7 kg. Det synes jeg er i overkant tungt, men er pcen god, er jeg villig til å bære mer.

Skrevet

Også enig med Ivarwilhadeg, ser ut til å være et bra kjøp. Personlig vil jeg helst ikke ha touchscreen, men ser det ikke som noen stor ulempe.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...