Gå til innhold

FSK/TMBN internasjonal tjeneste


MMAfighter

Anbefalte innlegg

Skrevet

er det slik at viss du er spesialjeger eller jobber i tmbn så reiser du mye til utlandet?

isåfall, hvor ofte og hvor lenge?

bare ut av nysgjerrighet, går det ann å være spesialjeger eller være i tmbn å ikke reise utenlands eller redusere det?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Mengde \ varlighet: Umulig å si - særlig etter ta Norge i praksis er helt ute av Afghanistan. FSK har stadig folk der nede, men kun i utdanningsøyemed av den afghanske spesialstyrken.

 

Er du i FSK \ TMBN så har du forpliktet deg til å operere utenlands etter ordre.

Skrevet

Snart 3 og et halvt år i TMBN, ingen turer ut annet enn øvelser og slikt. Burde gi deg en pekepinn ;)

hvor er det dere trener og slikt da? er det på rena, eller reiser dere mye rundt i norge?

Skrevet

Hovedsakelig Rena, Nord-Norge i ny og ne. Litt forskjellig fra år til år, og hvilket kompani/eskadron du havner i egentlig.

er ikke det litt stress viss du feks bor i egen bolig utforbi leiren me dame osv?

Skrevet

Nei, hvordan da? Bor ikke utenfor leir, men dama er i nord-Norge i førstegangstjeneste og bor ellers noen timer unna leir. Ser hverandre ikke så ofte, litt oftere før hun reiste opp til nord, men ikke noe problem sånn sett. Er jo mange som jobber her med familie f.eks.

Skrevet

Nei, hvordan da? Bor ikke utenfor leir, men dama er i nord-Norge i førstegangstjeneste og bor ellers noen timer unna leir. Ser hverandre ikke så ofte, litt oftere før hun reiste opp til nord, men ikke noe problem sånn sett. Er jo mange som jobber her med familie f.eks.

ja, men viss en person hadde bodd utforbi leiren med dame åsånt, og jobbet i tmbn eller fsk, hadde det våre vanskelig, er det jeg ville fram til :-)

 

hvordan er det å bo i leiren? bor du sammen me andre eller kunne du liksom bodd der me dama di? og hvordan er hybel/boligen? :-)

Skrevet (endret)

Nei, som sagt det er mange som har dame og familie og som bor utenfor leiren. Enten i området rundt, Elverum eller lenger. Jeg skjønner liksom ikke helt hva du mener med vanskelig? At man ikke ser hverandre så ofte? Du jobber stort sett 8 timer som i alle andre jobber og har fri i helgene.

 

Det finnes så mange forskjellige bomuligheter at jeg ikke orker å ramse de opp alle sammen, men de aller fleste bor i leir, alene på 25kvm rom, med eget bad og delt kjøkken. Du kan selvfølgelig bo i leir med dama hvis hun faktisk ønsker det, men jeg hadde nok heller prøvd å søkt på noen av leilighetene/boligene utenfor leir, evt kjøpt eget. Prisene i Rena og Elverum er ganske greie.

Endret av KingArms
Skrevet (endret)

Okei takk! Så dere ser altså hverandre like mye som i et vanlig forhold? (Viss dere begge bodde der da)

 

Hvor ofte og lenge var det dere reiste til afghanistan når oppdraget ennå var i gang?

 

Kunne du selv søke deg til hvor lenge dere var der eller var du der nede akkurat så lenge som forsvaret ville?

Endret av MMAfighter
Skrevet

Ja, man ser hverandre like mye egentlig. Det er selvfølgelig øvelser og sånn innemellom, men det er ikke så ofte at det blir noe problem. Som regel har deployeringer vært 3 måneder med 1 hjemreise, eller 6 måneder med 2 hjemreiser. Varighet 1-2 uker. Hyppighet har vel variert, men sjelden at folk har vært der nede hvert år. Aner ikke hvordan FSK reiser ut.

Skrevet

Det hørtes bra ut det!?

 

Er det vanskelig og komme inn i tmbn?

 

Hvordan er det nå da? Hva gjør dere?

Er det ikke slike oppdrag nå ettersom afghanistan er over, eller er det sjangs for oppdrag i Irak og lignende?

Skrevet

Vanskelig og vanskelig, man kan jo forsåvidt si det. Vi har jo veldig mange søkere hit, kun en liten del blir kalt inn til opptak, en del av de igjen består opptaket og intervju, av de igjen faller en god del fra under grunnkurset og noen får kanskje ikke tilbud om stilling. Men det kreves ikke at du er supermann, man må bare prestere, vise gode holdninger og gi 110%

 

Vi fortsetter å trene og øve. Det er selvfølgelig alltid muligheter, det er jo ikke akkurat fred i verden, men noe nærmere info enn det kan jeg ikke gå inn på. Du kan være sikker på at hvis TMBN drar et sted så vil du lese det i VG før vi får vite det :p

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...