robert750sf Skrevet 14. oktober 2003 Skrevet 14. oktober 2003 Var så heldig at jeg slapp en western digital se i bakken idag. Den lå i et harddiskkabinett emagic usb 2.0. Når jeg starta den etterpå hvar lyden av den mye høyere. Noen forslag til hva som har skjedd her? Er det muligheter for å få en ny ved å sende den inn? Robert G.
Croyfer Skrevet 14. oktober 2003 Skrevet 14. oktober 2003 Lyden som er oppstått skyldes vel opplagt den lille flyveturen. Du vil neppe få noe erstatning på disken siden du MISTET den i gulvet. Hvis du dermed får de til å tro at den plutselig bare ble sånn vil de kanskje erstatte den. Er jo bare å prøve - om du har samvittighet til det!
notarget Skrevet 14. oktober 2003 Skrevet 14. oktober 2003 Du får teste å se hvor mye den tåler det vett
M4cr0s Skrevet 15. oktober 2003 Skrevet 15. oktober 2003 Normalt sett tåler de ikke mye, sjelden en tur i gulvet. (har hatt to drive deaths pga fall/"misting" i bakken ;( ) Disken kan godt ha fått indre skader som over litt tid utvikler seg til fullstendig kollaps, selv om den tilsynelatende fungerer. Mest fornuftige du kan gjøre er å se den ann, om den tilter...wellwell, prøve deg på en retur..Ikke lagre noe viktig på den iallfall.
Zink Skrevet 15. oktober 2003 Skrevet 15. oktober 2003 en dask..... Definer en dask. For en 120 GB se-disk tåles 1 stk. type dask: Non-operating: 250G Write: 30G Read: 65G Iflg. 'robertga' mista han den i bakken, d.v.s. ute på jordet eller veien, slik at underlag og høyde er vesentlig ( slipp et kjøkkenglass i klinkerflis gulv fra 1 m v.s tregulv... ). Ergo 'dask' defineres pr. G-krefter/ Shock. :wink: .
rks Skrevet 15. oktober 2003 Skrevet 15. oktober 2003 Lager den mere lyd enn før fallet tror jeg nok den sier opp før tiden Ta backup av alt du trenger på disken så fort som mulig. Kopier ut filer i prioritert rekkefølge, da en lang backup-jobb er tøft for disken.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå