Gå til innhold
Trenger du hjelp med PCen? Still spørsmål her! ×

[Løst] Pcen min skrur seg av kvar gang eg søkter etter virus


Anbefalte innlegg

Skrevet

For 2-3 dager siden trykkte eg på ein facebook link, lot aldri siden loade og lastet heller ikkje ned noe. Greide å trykke på dritten med eit uhell.

Hadde ein følelse på at det var virus så eg fant noke par virusprogram fra Microsoft, altså Malware fjerner, og Microsoft Security Essentials. Kvar gang eg starter opp og søker gjennom pcen slår pcen seg av, skjekket oppgavebehandler for å skjekke om det er/var for mye brukt minne (Siden eg har 84bit får eg bare brukt 3,8 gb minne), men det var forsatt mye minne igjen, og prossesoren sliter ikkje.

Prøvd 3-5 ganger og gå gjennom med virusprogram med det går ikkje. Så eg endte opp med å gå inn i sikkerthets modus, for å så prøve å slette viruset, men den slår seg forsatt av.

 

Any suggestions?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Du beskriver at pc'en skrur seg av under virusskanning. Dette kan være en beskyttelsesmekanisme til avansert malware.

 

Har du forsøkt å bruke Malwarebytes Anti-Malware til å skanne pc'en?

Prøver det nå, den fant 21 filer (ikkje ferdig), satser på at det går. prøvde windows win Malware greie, men den funket ikkje :p

Skrevet

Det høres ut som du har et slags virus, som mobile999 allerede har sagt. Vis ikke MBAM klarer å løse problemet ditt, bør du prøve å slette viruset manuelt. Finnes mange guider på nettet. Har selv drevet litt med malware, så kan litt. Send meg en melding, vis du trenger mer hjelp.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...