Cuneax Skrevet 11. juli 2013 Skrevet 11. juli 2013 Hvor lenge husker en gullfisk?Se 50 vitenskapsmyter bli knust 1
Battaman Skrevet 11. juli 2013 Skrevet 11. juli 2013 Ganske fornøyelig, de fleste av de jeg ikke fra før hadde jeg heller ikke hørt den "kjente", gale varianten av heller.
Seon-Ho Skrevet 11. juli 2013 Skrevet 11. juli 2013 Her er en til. iCrap 1 i 2007 var ikke den forste smarttelefonen. IBM Simon var
Gjest Slettet-Pqy3rC Skrevet 11. juli 2013 Skrevet 11. juli 2013 Det artige er jo hvor stor fotfeste slike missoppfatninger ofte får, masse folk som går rundt og er skråsikre på ting som er helt feil. Jordas helningsgrad styrer forøvrig ikke bare årstider, men også istider. Den er maks på 23 grader, noe som blir nådd neste gang om ca 60.000 år, da er det duka for istid igjen (om vi ikke har rota det til i mellomtia da).
wholmen Skrevet 12. juli 2013 Skrevet 12. juli 2013 Kan også anbefale vsauce, Veritasium, scishow, sixty symbols, numberphile og minutephysics/minuteearth for de som likte filmen :-) ukentlige filmer som gjør deg litt mer kunnskapsrik og tørst etter viten 1
Haugezz Skrevet 12. juli 2013 Skrevet 12. juli 2013 Sooo, Nå vet jeg at mye av det jeg har lørt på barneskole ikke er sant. Men hva skal jeg tro på av det som de prøver å lære oss på Ungdomsskolen da ?
wholmen Skrevet 13. juli 2013 Skrevet 13. juli 2013 Sooo, Nå vet jeg at mye av det jeg har lørt på barneskole ikke er sant. Men hva skal jeg tro på av det som de prøver å lære oss på Ungdomsskolen da ? Både ungdomsskole og videregående er såpass overfladisk at det meste egentlig ikke er helt riktig. Vær kritisk til alt du lærer, dobbeltsjekk kunnskap og still læreren din så mange spørsmål du kan komme på :-) De YouTubekanalene er kjempebra hvis du syns naturfag er litt spennende! :-)
Haugezz Skrevet 13. juli 2013 Skrevet 13. juli 2013 Både ungdomsskole og videregående er såpass overfladisk at det meste egentlig ikke er helt riktig. Vær kritisk til alt du lærer, dobbeltsjekk kunnskap og still læreren din så mange spørsmål du kan komme på :-) De YouTubekanalene er kjempebra hvis du syns naturfag er litt spennende! :-) Jaja, Stille læreren spørsmår sier de: "Hmm, Godt spørsmål." Så går de videre -.-
Anbefalte innlegg