Fizzle Skrevet 2. mai 2013 Skrevet 2. mai 2013 Hei! Det er noe galt med bagasjeroms-luken på Hyundaien min, for den holder seg ikke oppe når jeg åpner bagasjerommet. Når jeg åpner luken, så faller / siger den bare ned igjen med en gang. Det er liksom ikke noe som holder den oppe. Noen som vet hva jeg kan gjøre for å fikse dette? Check-engine lampen i bilen min vil heller ikke stoppe å lyse. Jeg var en snartur innom et verksted og sjekket og de sa at det ikke var noe galt med motoren. Noen som har noen ideer til hvordan jeg kan få lampa til å slutte å lyse? Takker for alle tips!
magnusalex Skrevet 2. mai 2013 Skrevet 2. mai 2013 (endret) Bagasje-luka: Du må sikkert bytte gassfjærene. Pleier å være billig på eBay. Check-engine: Det er garantert en årsak til at den lyser. Et seriøst verksted med rette utstyret kan lese ut hva som er feil. Du bør/må finne ut årsaken til at den lyser. Endret 3. mai 2013 av magnusalex
Fizzle Skrevet 2. mai 2013 Forfatter Skrevet 2. mai 2013 Bagasje-luka: Du må sikkert bytte de hydrauliske "støtdemperne". Pleier å være billig på eBay. Check-engine: Det er garantert en årsak til at den lyser. Et seriøst verksted med rette utstyret kan lese ut hva som er feil. Du bør/må finne ut årsaken til at den lyser. Hvis jeg tar med bilen inn til et verksted, hvor lang tid tror du de bruker på å finne feilen / hvor mye det blir kostende?
magnusalex Skrevet 2. mai 2013 Skrevet 2. mai 2013 Helt avhengig av hva som er feil. Bare lese ut en feilkode tar ikke lange tiden, men de tar seg sikkert betalt for en halvtime eller time.
KristobalM Skrevet 3. mai 2013 Skrevet 3. mai 2013 Motorlampa kan du slukke ved å gjøre en ECU reset: Koble fra batteripolene over natta, og sett dem på igjen neste dag. Sett nøkkel i tenningen og vri ett hakk. La nøkkelen stå i hakket til alle pipelyder er borte, og vifta og evt. radioen kommer på. (Greit å ha koden til radioen hvis radioen har en slik). Start så motoren og la den gå litt uten å røre noen ting. Hvis motorlampa slukker kan du prøve å kjøre litt etter et par minutter på tomgang, og sjekke om den kommer på igjen. Hvis den gjør det, er feilen periodisk, og et Hyundai-verksted vil finne korrekte feilkoder. Hvis ikke; hurra. 1
Gjest Slettet-fsaSP0zV Skrevet 3. mai 2013 Skrevet 3. mai 2013 Det ville også hjelpe å skrive et litt mer meningsfylt emnefelt for tråden.
Fizzle Skrevet 3. mai 2013 Forfatter Skrevet 3. mai 2013 Motorlampa kan du slukke ved å gjøre en ECU reset: Koble fra batteripolene over natta, og sett dem på igjen neste dag. Sett nøkkel i tenningen og vri ett hakk. La nøkkelen stå i hakket til alle pipelyder er borte, og vifta og evt. radioen kommer på. (Greit å ha koden til radioen hvis radioen har en slik). Start så motoren og la den gå litt uten å røre noen ting. Hvis motorlampa slukker kan du prøve å kjøre litt etter et par minutter på tomgang, og sjekke om den kommer på igjen. Hvis den gjør det, er feilen periodisk, og et Hyundai-verksted vil finne korrekte feilkoder. Hvis ikke; hurra. Takk for flott svar!
untouch4ble Skrevet 3. mai 2013 Skrevet 3. mai 2013 Gassfjærer til bakluka kjøper du for 250 spenn på biltema
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå