Gå til innhold

Forstyrrelser på CAT5 fra kabeltv?


Vixtruz

Anbefalte innlegg

Skrevet

Har tenkt å trekke nettverkskabler gjennom trekkekabler i det nye huset jeg skal flytte til. Dette er et trekkerør med diameter på ca 1-2 cm.

 

I dette trekkerøret ligger det en kabeltv-kabel. Her kommer spørsmålet. Vil det bli forstyrrelser på enten nettverkskabelen eller kabeltv-kabelen om de ligger side-ved-side i 20-40 meter?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Takk for raskt svar. Hvordan vil det være om det i noen partier ligger strømkabler på yttersiden av trekkekabelen? Vil trekkekabelen isolere nok mot forstyrrelsen fra strømnettet?

Skrevet

Jeg tror dette vil fungere greit i 99,9% av tilfellene. Det skal være mye støy før dette plukkes opp og ødelegger datapulsene. Mine nettverkskabler tåler hvertfall relativt mye radioutsending mm. Men jeg kjenner egentlig ikke til hvilke tommelfingerregler eller lover som gjelder på dette området.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...