Jensen900 Skrevet 2. september 2003 Skrevet 2. september 2003 Hei! Har ADSL som jeg deler på nettverk via svitch og delt internett på XP pro. Denne fungerer bare som server for de andre maskinene på nettverket. Alt fungerte greit. Så oppdaget jeg att noen nettsteder ikke ble funnet, eks. komplett.no. Det rare er att det går på serveren men ikke ellers på nettverket. Har gjort to ting: oppdatert XP, og innstalert Norton 2003, som jeg ikke fikk tid til å få til, så jeg avinnstalerte det inyil videre. Er ikke sikker på vilken av disse som har gjort dette, men det må være en av dem for det er det eneste som er forandret. Har noen forslag? Ville vært veeldig takknemlig.
agvg Skrevet 2. september 2003 Skrevet 2. september 2003 Hei!Har ADSL som jeg deler på nettverk via svitch og delt internett på XP pro. Denne fungerer bare som server for de andre maskinene på nettverket. Alt fungerte greit. Så oppdaget jeg att noen nettsteder ikke ble funnet, eks. komplett.no. Det rare er att det går på serveren men ikke ellers på nettverket. Har gjort to ting: oppdatert XP, og innstalert Norton 2003, som jeg ikke fikk tid til å få til, så jeg avinnstalerte det inyil videre. Er ikke sikker på vilken av disse som har gjort dette, men det må være en av dem for det er det eneste som er forandret. Har noen forslag? Ville vært veeldig takknemlig. Er det Telenor ADSL så kan du prøve og sette opp online sin proxy i klientmaskinen.
Villmink Skrevet 2. september 2003 Skrevet 2. september 2003 Gi alle maskinene en fast ip adresse, subnet mask, gatewayen til router, dns adresser. For nærmere info se her: http://www.hardware.no/guider/nettverk/index.html
555 Skrevet 2. september 2003 Skrevet 2. september 2003 http://www.annoyances.org/exec/show/article04-107
Jensen900 Skrevet 3. september 2003 Forfatter Skrevet 3. september 2003 Hei! Til 555, tusen takk for linken, dette var løsningen for mitt problem. Nå fungerer alt perfekt igjen!
555 Skrevet 3. september 2003 Skrevet 3. september 2003 Hei!Til 555, tusen takk for linken, dette var løsningen for mitt problem. Nå fungerer alt perfekt igjen! bare hyggelig. Sleit med det samme for et par uker siden.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå