Fugee Skrevet 13. juli 2012 Skrevet 13. juli 2012 Hei! Min "kjære" Dell XPS synger i disse dager på sitt siste vers og jeg tenkte derfor på å at min nye skal bli stasjonær. Samtidig, vil jeg ha noe som er lett å transportere. Derfor tenkte jeg på å skaffe meg en SFF. Har sett litt rundt, men føler ikke at jeg blir klokere på noe. Det er en stund siden jeg har holdt på med PC-bygging og jeg har ingen som helst erfaring med bygging av SFF maskiner. Legg på at de aller fleste reviews av SFF er gamle, og jeg føler meg blind. Vil gjerne ha en allsidig gaming-PC. Trenger ikke å være "HELT SYK, LISSOM", men gjerne noe som holder en stund. Må gjerne dra spill som Batman AC o.l. Det trenger forsåvidt ikke å være en Barebone-format, men helst ikke så mye større. Så det jeg lurer på er om noen kan komme med forslag til en slik PC for rundt kr 10 000. Det er ingen problem å bygge selv, men ferdige løsninger godtas med glede. På forhånd takk!
fflex Skrevet 13. juli 2012 Skrevet 13. juli 2012 (endret) Hei. Noe sånt bør funke fint. Sparker greit fra seg i spill i tillegg, gitt at du bruker en skjerm med oppløsning som ikke er høyere enn 1920x1200. SUM 8.907 fra komplett.no Endret 13. juli 2012 av fflex
Fugee Skrevet 17. juli 2012 Forfatter Skrevet 17. juli 2012 Okei, fikk PC'en min, men sitter og griner over den! Jeg får ikke DVD-brenneren til å funke! Den har en strøminngang som likner på en mini-SATA? Må jeg ha en adapter for å bruke den! Noen som vet en workaround, evt om jeg kan kjøpe den i butikker? Suuuuurt!!!
traskas waits for alice Skrevet 17. juli 2012 Skrevet 17. juli 2012 De nyere slimlinebrennerne har samme tilkobling som vanlige drev idag. Hvis du kjøpte det drevet som er oppgitt i handlelista til fflex så skal baksiden se ut som på bildet, med vanlig satatilkobling på strøm og data.
Fugee Skrevet 17. juli 2012 Forfatter Skrevet 17. juli 2012 Stemmer! Men den lille til venstre er det ingenting som passer i. Har alle de gamle versjonene, men ikke den. Og fikk ingenting med DVD-skriveren heller
Fugee Skrevet 17. juli 2012 Forfatter Skrevet 17. juli 2012 Hmm.. Det er vel denne her jeg må ha http://www.komplett.no/k/ki.aspx?sku=610247
fflex Skrevet 23. juli 2012 Skrevet 23. juli 2012 Hmm, rart det ikke var riktig plugg for SlimLine inkludert i strømforsyningen. Fått løst det med adapteren du linket til? Hvordan var kabinettet å bygge i?
Fugee Skrevet 31. mars 2013 Forfatter Skrevet 31. mars 2013 Hei! Beklager sent svar.. Ja, fikk omsider løst det etter mye om og men.. Måtte til slutt bestille den adapteren fra Komplett og etter det har det funket konge! Når det gjelder bygging i kabinettet, så synes jeg det var litt lite plass til å kunne ha det ryddig. Slet spesielt med prosessorvifta og dens ledning som flere ganger kom borti ved bevegelse. Alt i alt veldig fornøyd, men merker at noen av løsningene kunne ha vært bedre!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå