Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Heihei. Jeg kan starte med å si at jeg har null og niks peiling på hardware, men ønsker fremdeles å bygge min egen desktop. Det ser morsomt ut og er trolig god erfaring å sette sammen noe man selv skal bruke.

 

Tanken er å bygge en PC som kan kjøre Diablo 3 (på max?), samt brukes til video og bilderedigering. Ønsker ikke legge mer enn ca. 6000 kroner i den.

 

Trenger ikke skjerm med det første, og OS kan godt komme i tillegg til mitt budsjett på 6000-ish. Ellers trenger jeg det meste fra kabinett til ett youtube klipp eller en "manual" på hvordan dette skal gjennomføres på en smertefri måte.

 

Er det forresten noe hardware jeg burde vente 1-2 mnd før jeg kjøper, da de enda ikke har kommet ut for salg?

 

Er som sagt noob på dette feltet, og trenger alt inn med noobskje!

 

Takk på forhånd! =)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Vil det være merkbar forskjell på i3 og i5 til mitt bruk?

 

Ja. det er merkbar forskjell i redigering.

 

Kan jo gå for ett HD 6870 som koster 1300kr og en i5 istedet.

Skrevet

Noen ekstra hundrelapper fra eller til er vel verd oppgraderingen skulle jeg tro. Vil det være kompatibilitets sprøsmål avhengig av hvilken i5 jeg går for? For ser det er en del alternativ på i5 fronten. Uhm, letter sagt, hvilken i5 bør jeg gå for?

 

Thx igjen. Setter pris på hjelpen!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...