Gå til innhold

Musikk å studere/lese til


Tech12

Anbefalte innlegg

Skrevet

Når jeg leser pensum kan den rette musikken få situasjonen til å bli mye mer overkommelig. Det er viktig (for meg i hvert fall) at det ikke er vokal på sangene, for da mister jeg konsentrasjonen umiddelbart.

 

Er det noen som har noe å komme med? Jeg kan selv anbefale Pete Rock - The Surviving Elements

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg har en del jazzlåter jeg bruker til slike formål. Kan anbefale blant annet følgende:

 

Skrevet

Ott lager behagelig, avslappende musikk som jeg vil tro er fin å jobbe til. For eksempel Escape From Tulse Hell er en instrumental jeg liker godt. Husker ikke på stående fot hvilke låter som er med eller uten vokal, men det er generelt lite vokal i blumenkraft albumet såvidt jeg husker i hvert fall.

Skrevet (endret)

For min del fungerer Yiruma bra til lekselesing. Litt lavt på i bakgrunnen, og vips er skolearbeidet langt mer interessant.

 

 

 

Endret av Krølle
Skrevet

Selv foretrekker jeg Godspeed You! Black Emperor, Sigur Rós (skjønner ikke hva de synger så for meg er vokalen kun et ekstra instrument), Miles Davis med Kind of Blue, diverse klassisk musikk og The Album Leaf.

Skrevet

Jeg klarer ikke å høre på sang med vokal når jeg jobber med skolearbeid, mine tips blir derfor:

 

  • Hans Zimmer,
  • James Horner,
  • Steve Jablonsky,
  • The City of Prague Philharmonic Orchestra.

 

Jeg makter ikke å høre på slik musikk lengre enn 45 min - 1 time i strekk, så det er greit å legge seg til noen pauser i lesinga. I pausene hører jeg på "vanlig" musikk; jeg har nemlig en vane for å bli irritert når de jævla orkestrene tar helt av når jeg er lei.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...