Gå til innhold

Bytte av kjølepasta


- Cre8or -

Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Gjest Slettet-XHLacM
Skrevet

Hvilken kjølepasta er det snakk om? Er det typisk kjølepasta ferdig-lagt på en OEM-kjøler? I såfall ville jeg byttet den med en gang.

Skrevet

Om pastaen er lagt riktig på og kjøleren ikke har vært tatt av siden det var lagt på vil den holde seg ganske lenge.

 

Hvor lenge? :tease: Vi snakker om iallefall 1-2 år ikke sant?

Skrevet

Kjølepastaen som følger med på stock kjøleren til cpuen kan du bytte ut. Men på en 3rd parts kjøler så bør du ikke røre den i det hele tatt, spesielt noctua sine da disse er knall gode.

Skrevet (endret)

Read this and weep :roll:

 

Hvordan vil det da være etter 3 år med boxed vifte med medfølgende "thermal compound" på ? Jeg har en Q9550 boxed m stock vifte som jeg vurderte å løfte av, gjøre rent og legge på kjølepasta. Er det bare tull å gjøre ?

Endret av kr-s
Skrevet

Du må nesten se på temperaturene da. Er de dårlige så skader det vel ikke å prøve?

 

Tja, litt kjedelig hvis tempene går opp istedenfor ned..

Skrevet

Jo, den termiske pastaen er flytende, og vil først trenge inn i alle porene og gi optimal varmeoverføring etter noen timer med varme.

 

Jeg vil også rette på en feil som blir mye brukt. Det heter ikke kjølepasta da dette antyder at pastaen faktisk kjøler noe, det heter termisk pasta da den bare overfører varme.

Skrevet

Nå er det forskjell på innkjøringstiden de ulike typene behøver. Arctic Silver 5 trenger f.eks oppimot 200 timer før den yter optimalt. Dette vil dog kun utgjøre noen få grader forskjell.

 

Nyere typer som f.eks min favoritt- Arctic Cooling MX-2 behøver ingen innkjøring overhodet.

Skrevet

jeg tenker på mat jeg når noen sier pasta..

 

Anyways, godt å vite at jeg slipper å dette helt av stolen mtp. at jeg ikke har bestillt meg noen ekstra termisk-pasta snacks til delene kommer imorgen.

Fikk litt hjertebank da jeg såg for meg at hele riggen kom til å gå i lufta uten en "ordentlig" en.

Skrevet

At folk og komplett kaller det kjølepasta gjør det ikke 100% rett. Komplett består også av folk som kan gjøre feil.

 

Jeg skrev ingenting om at det var 100% rett.

 

Jeg skrev faktisk ikke noe som helst om det var rett eller galt å kalle det kjølepasta.

 

jeg tenker på mat jeg når noen sier pasta..

 

Tviler på du tenker på mat når noen sier kjølepasta...

eller tannpasta...

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...