Blazerfar Skrevet 22. oktober 2011 Skrevet 22. oktober 2011 (endret) Redigert bort førsteinnlegg! Kort fortalt, får noen en melding fra "Politiet" uten noe nummer, så er det bare tull. Endret 22. oktober 2011 av Blazerfar
Teac Skrevet 22. oktober 2011 Skrevet 22. oktober 2011 (endret) Sannsynligvis tull, kan aldri tenke meg at politiet bruker sms for å varsle slik. Sikker noen som har registrert det "nummeret" på skype og sendt melding derfra. Det kan være andre som har kjørt din bil osv. Endret 22. oktober 2011 av Teac
Deaktivert Konto Skrevet 22. oktober 2011 Skrevet 22. oktober 2011 Høres veldig merkelig ut! Hvordan kan politiet vite at det er *deg* de sender melding til, og ikke noen andre som har nummeret? Hadde jeg vært deg hadde jeg ringt til dem umiddelbart for å få oppklart det (hvis du har en døgnåpen politistasjon i nærheten).
Christiαno Skrevet 22. oktober 2011 Skrevet 22. oktober 2011 (endret) Tviler sterkt på at det er legitimt. Det ser ut som en typisk luresms.com-melding, der man har mulighet til å velge hva som skal stå som avsender selv og sende til et hvilket som helst norsk mobilnummer. Det er nok bare noen kompiser eller andre personer i din omgangskrets som prøver å skremme deg. Endret 22. oktober 2011 av Christiαn
Deaktivert Konto Skrevet 22. oktober 2011 Skrevet 22. oktober 2011 (endret) Har også hørt om 'tulle-SMSer' fra internett kan sendes fra slike navn i stedet for nummer. Edit: ninja'd.. Dessuten er det nok ikke lurt å bruke luresms.com: "7.2. Som medlem av luresms.com, godtar brukeren å motta en infomelding via sms hver måned. Maks pris på denne kan være 30 NOK (Gratis for VIP medlemmer)." Endret 22. oktober 2011 av DarkLightA
medisinOmsider Skrevet 22. oktober 2011 Skrevet 22. oktober 2011 Ta gjerne kontakt med politiet og anmeld dette som en trussel eller hva det nå heter? Det er vel forbudt å utgi seg for å være fra politiet?
Teac Skrevet 22. oktober 2011 Skrevet 22. oktober 2011 Ja, det er ulovlig å utgi seg for å være noe du ikke er, i hvert fall etater som politiet osv. Sender du sms fra skype kan du velge om ditt tlf nr. skal vises eller skypebrukernavnet. Tipper at politiet viser om du har valgt det som brukernavn.
Blazerfar Skrevet 22. oktober 2011 Forfatter Skrevet 22. oktober 2011 Takk for raske svar! Ringte politiet og spurte, og det var åpenbart bare tull. Sikkert noen kompiser som kødder ja.. redigerer derfor bort førsteinnlegget så de ikke får gleden av å se meg freake ut i tillegg! Men igjen takk for svar! @ Ozelot, alle er på prøvetid de første to årene etter at man tar lappen.
Deaktivert Konto Skrevet 22. oktober 2011 Skrevet 22. oktober 2011 Godt å høre at det bare var tull. Tipper du er lettet nå!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå