Gå til innhold

Trenger hjelp med valg av router, RAM +++


Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Skal bestille switch, router og RAM på mandag.

Vi starter med RAMen. Min lenkehttp://www.komplett.no/k/ki.aspx?sku=487825 Her er hovedkortet, hvilken RAM skal jeg bestille? Pris har ikke så mye å si.

 

http://www.komplett.no/k/ki.aspx?sku=104031 Har tenkt å kjøpe denne switchen her siden jeg bare trenger en billig 8 ports switch til et 2mb nett. Det skal 3 PCer på dette nettet.

 

http://www.komplett.no/k/ki.aspx?sku=349018 Tenkte på denne routeren, men det er ikke så nøye. Det som er med routeren er at man MÅ kunne skru av det trådløse nettet på den, altså bare bruke cat5 kabel. Man bør også helst ha så mange fancy innstillinger så mulig, feks. prioritere noen PCer og programmer over andre. Er nokså dårlig med routere... Den må kunne bestilles fra komplett, siden jeg jobber i databutikk og får massive rabatt der :)

Endret av backstabber
Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

Ok, skal lete litt i morgen før jeg bestiller. Det som jeg virkelig trenger hjelp med er routeren! Come on!

Endret av backstabber
Skrevet

Jeg har en D-Link Dir 635. Der kan man også slå av trådløstnettet, og prioritere PCer via QoS-motoren. Sistnevnte har jeg ikke prøvd ettersom jeg er den eneste som bruker den, men det skal visstnok fungere fint.

 

Den råeste fra D-Link er 855 med enda flere innstillinger, gjestenett osv... Dog, det er litt ymse brukererfaringer ser det ut til, men nå er det de som er misfornøyd som "roper høyest". :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...