Gå til innhold

BK: Bil i skumring [2/2]


Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Lånte speilrefleksen til en venn for å ta noen bilder av nyvasket bil. Har aldri brukt speilrefleks før, og har liten erfaring med å ta bilder. Jeg utdanner meg innenfor Design så det å lære seg å beherske et kamera kan komme godt med, og ønsker derfor kritikk.

 

Kamera: NIKON D40X

Eksponeringstid: 1/30sek

ISO: 450

 

Ingen blitz eller stativ.

Bildet er "rett fra kameraet", og har bare vært innom photoshop for ramme og ©.

 

Ønsker kritikk og tips på komposisjon, samt hvordan bildet kan forbedres i Photoshop.

 

post-49061-0-34227900-1300109038_thumb.jpg

Endret av Zepticon
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ser ganske bra ut, og som sagt ovenfor så likte jeg også kontrasten.

Jeg syns bildet bør tas litt nærmere bilen (evt plassere bilen nærmere deg). Slik at det "veiskillet" ikke syns på bunn av bildet

Gjest Slettet+3124
Skrevet

Bildet er uskarpt pga du beveger kameraet, og det er ikke enkelt å holde det stødig på den lukkertiden som du bruker. Du kunne gjerne ha brukt større blender slik at bakgrunnen blir mere diffus. For nå så fremstår bakgrunnen som rotete, noe igjen som tar fokuset vekk i fra hovedmotivet som er bilen. Et lite tips med på veien; øk lukkertiden eller bruk et stativ for å få et skarpt bilde neste gang!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...