Bennyy Skrevet 21. februar 2011 Skrevet 21. februar 2011 God kveld! Jeg har hørt lenge på en slags merkelig lyd når jeg gasser. Dette har vært slik i snart et år uten jeg har sjekket det opp, men tenkte å gjør et forsøk nå og lurer på om dere har noen mening om hva som kan være gale. Når jeg starter bilen og gasser på, så kommer der en skurrelyd eller en slags skrapelyd.. men det skjer kun når jeg har lav fart. lyden "slår inn" rundt om 15-20 km/t. Lyden varer fra 2-4 sekunder kanskje. Jeg tenker gåent hjullager, men usikker.. Hva vil det også koste å skifte hjullager på verksted ca? Det er en 92 carina Gjør forsåvidt ikke noe spesielt at den er der, men litt travelt å høre på i lengden.. Takk for all hjelp!
olemk Skrevet 21. februar 2011 Skrevet 21. februar 2011 (endret) God kveld! Jeg har hørt lenge på en slags merkelig lyd når jeg gasser. Dette har vært slik i snart et år uten jeg har sjekket det opp, men tenkte å gjør et forsøk nå og lurer på om dere har noen mening om hva som kan være gale. Når jeg starter bilen og gasser på, så kommer der en skurrelyd eller en slags skrapelyd.. men det skjer kun når jeg har lav fart. lyden "slår inn" rundt om 15-20 km/t. Lyden varer fra 2-4 sekunder kanskje. Jeg tenker gåent hjullager, men usikker.. Hva vil det også koste å skifte hjullager på verksted ca? Det er en 92 carina Gjør forsåvidt ikke noe spesielt at den er der, men litt travelt å høre på i lengden.. Takk for all hjelp! dritt/rust på skiver eller i bremse tromler kanskje? kan være mye rart men bare en egsempel fordi ved høy friksjon/høy fart forsvinner den? som f.eks en knirkende dør, lukk den fort, ingen lyd og lukk den sakte, kniiiirrk hadde det vært hjullagrene hadde vel de laget konstant skrape/ulyder. sjekk det ved å jekke opp bilen og snurr hjulet rundt mens du lytter Endret 21. februar 2011 av olemk
Gjest Slettet-fsaSP0zV Skrevet 21. februar 2011 Skrevet 21. februar 2011 Høres ut som dårlig drivakselledd. Blir det verre når du svinger og gasser enn når du gasser rett frem? Sjekk til begge sidene.
Opelduude Skrevet 22. februar 2011 Skrevet 22. februar 2011 Hadde det vært hjullageret så skulle det blitt verre jo fortere du kjører. Hjullager lyd er en lys rumlelyd om du skjønner hva jeg mener.
Bennyy Skrevet 22. februar 2011 Forfatter Skrevet 22. februar 2011 Lyden er bare der ved lavt turtall.. den blir ikke verre ved høgere hastighet, det er som oftest kun i 1-3 giret jeg hører den tror jeg.. Det er en sånn merkelig lyd.. Hører ikke noe forskjell om jeg svinger eller kjører rett frem.. Kan sjekke drivakselleddet imorgen. takk for hjelp så langt!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå