Gå til innhold

Hva trenger jeg?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg lurer på noen ting.

 

1.

Hva trenger jeg for å ha ett godt fungerende nettverk hjemme hos meg?

 

2.

Jeg vet att jeg trenger en ruter, men trenger jeg også et modem? Eller er det faktisk bare en ruter jeg trenger?

 

3.

Buffalo WZR-HP-G300NH.

 

Er dette en god ruter? Hvis ikke, kan dere anbefale noen gode rutere? : )

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Modem får du til nettleverandøren. Buffalo-routeren er bra den. Lang rekkevidde, Gigabit og stabil.

 

Jeg skjønner ikke helt hva du mener : D

Skrevet (endret)

Når du bestiller internett vil du få et modem (evt routermodem) av leverandøren...

Modem trenger du bare om du skal på internett, for lokalt nettverk kan du bruke en switch.

Hjemmeroutere kommer (nesten) alltid med integrerte switcher (vanligvis 4 porter, se etter Gigabit LAN).

Endret av Kakeshoma
Skrevet

Ok. Jeg har lest noe sted at jeg kan sette min router & modem it ett, som jeg har nå, i standby modus eller noe lignende. Og da kan jeg bruke den Buffalo ruteren, og så skal allt sammen fungere? : ) Og en ting til, vi fikk gratis tilbud av get angående internett/bredbånd/ruter. Jeg har jo nå telenor, men er get bedre?

Skrevet

Ja du kan slå av routerfunksjonen i telenorboksen og bruke Buffaloen som router. Du får spørre om du trenger hjelp når du skal sette det opp.

 

Om Get tilbyr høyere hastighet enn telenor i området ditt er det vel det som avgjør om du vil bytte eller ikke...

Skrevet

Nå vet ikke jeg akkurat hvor mye de tilbyr da, men jeg bor iallefall i Drøbak, relativt nærme Oslo.

 

Jeg leste litt rundt på internettet. Så noen problem med Buffalo ruteren. Det er ingen andre bra rutere som finnes da?

Skrevet

Det ser ut til at jeg velger Asus RT-N16. Så en video på youtube, og det så ut som om den siden man går inn på, for å få tilgang til din ruter, var veldig brukervennlig og sånt. Pluss, den fungerer vell mye bedre enn en Thomson Speedtouch ST780 ? : D

Skrevet

Ja portåpning. Noe av det verste jeg vet, grunnet at det aldri funker for meg : D Er utrolig vanskelig å få det til på Speedtouchen, så håper dette blir bedre.

 

Gleder meg allerede : )

Skrevet (endret)

Hmm, angående internett, så kan PC være problemet også. Jeg bruker nå Acer Aspire 5100. Det kan ikke gjøre noe -.- Verdens verste PC. Kjøpte den fra Elprice.no for rundt 10K -.-

 

Edit #1:

 

Ok. Den ruteren fra Get, har 20 MB etc.

 

Hvor mye har ruteren fra Asus? : D

Endret av Visslarr
  • 2 uker senere...
Skrevet

Ok. Vi har nå en trådløs router fra get: D-Link DIR-635. Vi koblet den til vår GET HDPVR, og vi har internett. Men vi fikk en pakke for ikke så lenge siden med et cisco? modem, og masse ting. Trenger jeg det modemet, eller ikke?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...