Gå til innhold

Er 100% prosessorbruk normalt?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Pc`en har stått på i to timer, og prosessorbruk har vært på 100%, utenom de første minuttene etter at jeg skrudde den på (da gikk det litt opp og ned). Jeg har hatt det scriptproblemet med Firefox en stund, men vet ikke hva jeg skal gjøre. Har lest at det går an å forandre noen innstillinger, men det fjerner jo ikke årsaken. Er det en sammenheng, og har noen forslag til hva jeg kan gjøre med scriptproblemet?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Nei, det er ikke normalt.

 

Hvilket operativsystem bruker du?

 

Om du bruker Windows 7 (mulig det går i Vista også), så kan du gå til Task Manager > Performance, så trykke på "Resource Monitor". Da kan du se hvilket program som bruker mest av CPUen, så evt avslutte det programmet.

 

Jeg har engelsk versjon av Windows 7, så litt usikker hva nøyaktig det står på norsk, men det finner du fort ut av.

Skrevet

Ja, det må nok være "Ressursovervåkning". Hva skal jeg se på, CPU, Disk, Nettverk eller Minne? Hva er "mye"? Hvilke kolonner forteller hvor problemet kan ligge?

Skrevet

Om det er CPU som kjører 100 % må du åpne task manager og sjekke prosesser. Sorter etter CPU, og se hvilket program som sluker hele driten.

 

Task Manager finner du ved å trykke Ctrl+Shift+Esc.

Skrevet

Ok, jeg stoppet det som hadde høyest tall i kolonnen "Prosessor". Nå hopper det mellom 1-20%. Er det ok? Kolonnen "Tråder" har noe som bruker 109: "NT Kernel & System". Jeg antar det må kjøre.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...