Aragorn195 Skrevet 19. januar 2011 Skrevet 19. januar 2011 Jeg har funnet ut at jeg vil bli en spilldesigner, jeg går det siste året på videregående skole. Hvilken linje må jeg gå og hvilken skole har dette tilbudet? Har NTNU (Norges teknisk-naturvitenskapelige Universitet) dette tilbudet?
NOddi Skrevet 19. januar 2011 Skrevet 19. januar 2011 http://www.noroff.no/hoeyskole/studier/games Det finnes en linje på Noroff hvertfall, vet ikke om det finnes flere. Men det er hvertfall ett alternativ =)
vivastar Skrevet 19. januar 2011 Skrevet 19. januar 2011 (endret) Har sett en del som har klaget på Noroff, dårlige lærere, dårlig miljø, dyrt, osv.. vet ikke om det gjelder for alle Noroff skoler dog. Endret 19. januar 2011 av vivastar
operg Skrevet 19. januar 2011 Skrevet 19. januar 2011 En advarsel: du blir ikke spilldesigner av å gå spillinjen på Noroff.
Engm Skrevet 19. januar 2011 Skrevet 19. januar 2011 Noroff anbefales ikke. Min bror har både gått i Bergen og Kristiansand. Og til dels de andre som har gått der er misfornøyde. Men om det er andre skoler som tilbyr dette, det vet jeg ikke.
sLR Skrevet 19. januar 2011 Skrevet 19. januar 2011 Man skal vel kanskje ikke se helt bort ifra at du kanskje bør flytte til utlandet for å skaffe en litt skikkelig utdannelse innenfor spilldesign.
frankhaugen Skrevet 19. januar 2011 Skrevet 19. januar 2011 Jeg har funnet ut at jeg vil bli en spilldesigner, jeg går det siste året på videregående skole. Hvilken linje må jeg gå og hvilken skole har dette tilbudet? Har NTNU (Norges teknisk-naturvitenskapelige Universitet) dette tilbudet? Designerene i spillbransjen er somregel 3D-modellerere, ug de bruker ofte ferdiglagde motorer og modellerer i, så et uni. med OK 3D-fag er da veien å gå. eller kanskje det er dette heller du ser etter: http://nith.no/bachelor/studieprogrammer/spillprogrammering Spillutvilker/programmerer
Turbosauen Skrevet 19. januar 2011 Skrevet 19. januar 2011 Dersom du vil utdanne deg på NTNU, så er vel det nærmeste du kommer Datateknikk (sivilingeniør)/Informatikk(bachelor). Dersom du går Datateknikk kan du velge å ta de to siste årene i en retning kalt Spillteknolgi, mens du dersom du har valgt Informatikk kan ta en mastergrad i akkurat det samme. Jeg vet ikke om det treffer det du er ute etter perfekt, men alt i alt vil nok dette være en smart vei å gå, all den tid det nok er litt begrenset antall stillinger i Norge som spilldesignere. Dersom du har siv.ing grad i Datateknikk vil du nok være kvalifisert til en del andre stillinger i tillegg, slik at det å få seg jobb nok vil gå greit.
Neppe Skrevet 19. januar 2011 Skrevet 19. januar 2011 (endret) http://www.hint.no/studietilbud/?S_OBJECTID=ABAAAABHNSXQ Datasmurf på forumet tror jeg går linjen der, du kan høre med han? Endret 19. januar 2011 av Neppe
vivastar Skrevet 20. januar 2011 Skrevet 20. januar 2011 (endret) Man skal vel kanskje ikke se helt bort ifra at du kanskje bør flytte til utlandet for å skaffe en litt skikkelig utdannelse innenfor spilldesign. Sant, er ikke akkurat overflod med gode spillbedrifter her i Norge man kan jobbe med etterpå, FunCom er vell de største og jeg personlig syns ikke de lager noe gode spill, men det er min mening. http://www.noroff.no/fagskole/bachelor/university-teesside Sjekk ut universitetet der Endret 20. januar 2011 av vivastar
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå