Gå til innhold

Skjermkortfredag (nye Radeon HD 6000-serien)


Anbefalte innlegg

Skrevet

Etter det jeg har klart å grave opp vil AMD launche neste generasjon skjermkort på fredag.

Jeg har da kjøpt en maskin(uten skjermkort) som skal hentes på fredag, og siden jeg bare skal spille sc2 og wow, så tenkte jeg å kjøpe et 5850 elns. Og det jeg da lurte på er, hvor stor er sjansen for at priskuttet som vanligvis kommer etter en nextgen release som detta, er kommet på fredags ettermiddag når jeg henter maskina i butikken?

Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

Det tror jeg er lite sannsynlig. Du kan jo kanskje kjøpe ett billigkort som du bytter tilbake innen 14(?) dager, får så å kjøpe ett HD 5850 som da sikkert har blitt billigere, eller at det har dukket opp noe spennende i mellomtiden. Ellers så kan jo GTX 460 anbefales. Msi HAWX:D Det spåes ett prisfall på disse om ikke lenge og.

Endret av jonskja
Skrevet (endret)

tror jeg kjøper en 5770, og heller kjøpe et nytt 2k kr kort når d3 kommer.

sannsynlig at 5770 dropper noe i pris i nærmeste framtid?

Endret av Gasket
Skrevet (endret)

nei, det er ikke så sannsynlig. Hvis jeg var deg, ville jeg ha kjøpt ett HD68 50/70 og ha brukt pengene på det. Det blir også vanskelig å finne ett HD 5770 om noen måneder, da disse vil ikke bli produsert lengre og bare bli solgt vekk.

 

Og hva mener du med D3??

Endret av jonskja
Gjest Slettet-IBL5Pam9QB
Skrevet

Antar han mener Diablo 3. :)

Skrevet

Bestilte nettopp et 6870 kort selv, betalte kun 1700 kr (kjøpt i england da jeg bor der). Gleder meg å teste det til uka.

Men når det kommer til ytelse/pris på rundt 2000 lappen så er gtx 470 et bedre valg. Jeg gikk for amd kortet pga jeg vil teste morphological AA.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...