Gå til innhold

Tips til reisemål - Oktober


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har tenkt oss på en ukes ferie i oktober/november men er litt usikker på hvor vi skal dra. Er 5 voksene personer som er ute etter sol og fine opplevelser. Trenger absoulutt ikke være noen partyby!

 

Har sett litt på kanariøyene, men hvordan er middelhavet i midten av oktober ? Noen som har noen tips her ?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

I begynnelsen av oktober kan du regne med godt vær og varme rundt Middelhavet, men det blir vanligvis mye kjøligere og mere skyer i løpet av oktober.

 

Det er derimot en ypperlig periode for å reise til Egypt og Jordan. I Jordan har dere Petra, Dødehavet, Wadi Rum og snorkling/dykking som store opplevelser. De som ønsker det kan på egen hånd ta en dagstur over til Israel med grensepassering like den man ser på Dagsrevyen.

Skrevet

Dude! Oktober = Oktoberfest i München!

 

Til orientering: Mesteparten av Oktoberfesten i München går av stabelen i slutten av september. Den varer vanligvis i 16 dager, fram til den første søndagen i oktober.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...