Gå til innhold

Overklokking av 2500+


TOWW

Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har en AMD XP2500+ (Barton) og lurer på hva det er forsvarlig å sette opp multiplieren til, jeg har vifta som følgte med (boxed).

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det varierer, følg med på temperaturen etterhvert som du klokker opp. Så lenge temperaturen holder seg under maks 60-65 grader er det ingen fare.

Skrevet

Alle XP2500+ prosessorer jeg har lest om i overklokkingssammenheng har gjort 2.1-2.2Ghz men det er med ordentlig kjøling. Jeg er ikke sikker på hvordan den boxed saken er, men det er bare å ta det litt av gangen det. Bare last ned f.eks Motherboard Monitor sånn at du får holdt øye med temperaturen. Vanligvis blir maskinen ustabil og kræsjer lenger før du oppnår alt for høy temperatur (så lenge kjølingen er skikkelig montert). Jeg ville ikke kjørt maskinen på mer enn ~55-60 grader ved belastning over lang tid.

Skrevet
Jeg installert Motherboard Monitor men fikk ingen opplysninger om temperatur.

 

noen grunn til dette?

Kan være en fordel å gå inn i settings og konfigurere hva MBM skal vise for noe. :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...