Gå til innhold

Vurderer å kjøpe "PC i deler - Intel Core i5-650"(komplett.no) - OK for redigering?


Anbefalte innlegg

Skrevet

PC i deler - Intel Core I5-650

Har lyst til å kjøpe denne, og bygge den selv. Har aldri bygget selv og har ikke veldig erfaring med valg av komponenter, så da er det lettest å kjøpe en sånn pakke. Hva syns dere om pakka, får man det man betaler for? Fokuset til pc-en er redigering, men i den prisklassen(6000-7000. Jeg lurer på om komponentene er riktige i forhold til fokus på redigering, eller om jeg burde investert mer i noe og mindre i noe annet.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Tja. Bare et kjapt tips. Redigering krever som oftest mye tunge verktøy og multitasking, så det kan kanskje være lurt å heller legge mer penger i prosessorkraft, RAM fremfor et skjermkort (nå har ikke jeg kikket på linken altså) :)

Skrevet

Heller gå for en 4 kjerner når du skal redigere. Det går betydelig fortere.

 

Som Ethernat sa, CPU er det viktigste i videoredigering. Men en god GPU hjelper veldig godt til!

Skrevet

RAM kan jeg oppgradere hvis det er behov for det, prosessoren er det verre med prosessoren. Kunne jo f eks sette inn Intel Core™ i7 Quad Processor i7-860(den har samme sokkel som I5-650), 1000-lappen dyrere, og gå ned på skjermkortet, som koster 1500 i utganspunktet, kan vel gå ned til et på 1000 eventuelt. Bør kanskje spytte inn 6 gb RAM og.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...