Gå til innhold

Stasjoner Pc Max 15 tusen


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Bruksområde er gaming..

Og 1000w fordi alle andre corsair var ikke moduler.. Altså alle kablene må være på strømforsyning hele tiden, uansett om jeg ikke bruker dem eller ikke..

Skrevet

Den CPU kjøleren er jeg litt usikker på om passer, står at den er til Xeon prosessor, vet ikke hvor mye det har å si, men ville valgt Noctua NH-U12P istede, da den er det 100% passer. Og som sakt gå ned fra 1000Watt til 650-850watt, det holder i massevis

Gjest Slettet-J0FoqSqMwq
Skrevet

Tror kansje du burde lagt til 3 kanals minne :innocent:

(3x1gb / 3x2gn etc)

Skrevet (endret)

Hva med HD5870? Det holder nok litt lenger enn 5850 + i crossfire er de RÅ!!

Endret av Orkulf
Skrevet

Gå for socket 1156 (eller AMD), mykje peng å spare, utan at det går på bekostning av ytelse. i7 er primert for oppgåver som videoredigering.

 

Eksempel:

 

i5 750

Gigabyte UD5

4GB RAM

 

Til spel går du sjølvsagt for HD 5870 på det budsjettet, evt. pengar du sparar på å gå for 1156 kan investerast i ein SSD.

Skrevet

Jeg lagde en handleliste på komplett og lurer på om alt passer sammen? Og evt. om noen bør endres

 

http://www.komplett.no/k/shoplist.aspx?mode=receive&si=799407&su=9533E465-FAB8-4FAA-9166-4D869F291BC9

 

Hei

 

Har selv Intel® Core™ i7 920, men mener at også Intel® Core™ i5 er et godt valg med hensyn på pris, se på hastighet og ikke antall kjerner. Du burde skjekke ram valget ditt er ikke dette hovedkortet ment til "triple channel memory". Les manualen og skjekk hvilke rambrikker som passer, ikke alle gjør det. Selv kjører jeg ASUS PT6 Delux V2 med to stk, Corsair Dominator 1600MHz 6GB Triple-Channel Memory Kit, 8-8-8. Du burde også velge en kjappere disk for OS, gjerne en liten SSD i raid0.

Skrevet

Jeg skal ikke overclocke så muligens 2,66ghz blir litt for lite? Angående i5-750

På ingen måte, det er grafikkort som blir flaskehals ved gaming.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...