Gamer93 Skrevet 21. mars 2010 Skrevet 21. mars 2010 Hei Jeg har mest sannsynlig fått pc'n min infisert av malware eller virus. Vet ikke hvordan jeg har fått det, men sikker gjennom nedlastinger. Dette har da ført til at jeg har fått trøbbel med lydkortet mitt. Når jeg skrur opp lyden på anlegget til et visst nivå får jeg en ekstrem bass-lyd/skurre lyd. Dvd-rommen min har også streiket, pc'n reagerer rett og slett ikke når jeg setter inn en CD. Jeg lurer på om hva dette har seg av og om det finnes en løsning utenom en formatering. Skal på TG om en drøy uke så det haster! Takk på forhånd.
Helnes Skrevet 21. mars 2010 Skrevet 21. mars 2010 Det skal godt gjøres å få virus som ødelegger hardwaren din. Last ned Malwarebytes og kjør en full skann å se om du finner noe rusk. http://www.malwarebytes.org/mbam.php
Gamer93 Skrevet 21. mars 2010 Forfatter Skrevet 21. mars 2010 Det ble funnet to infiserte filer, den ene ''kunne ikke bli fjernet'' men den andre ble visst fjernet. Minnemoduler infisert: C:\XP\system32\antiwpa.dll (Trojan.I.Stole.Windows) -> Delete on reboot.
PerB Skrevet 22. mars 2010 Skrevet 22. mars 2010 Var det denne som ikke ble fjernet (den fjernes først ved reboot). Anbefaler deg forøvrigt å se i delforumet Antivirusprogrammer og Datasikkerhet hvor du skulle plassert denen tråden. Der vil du finne fremgangsmåten for å legge ut riktige rapporter slik at andre forumbrukere kan hjelpe deg.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå