Gå til innhold

Hvilket 1156, p55 HK?


M@rt/n

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hvilket 1156-socket, P55, Hovedkort? Til en i5-750 Quad?

Er uhyre mange å velge, og ingen har fått noe særlig respons, i og med at det er såppas nytt...

Skal ha gode OC muligheter, og god kjøling av briksett, CPU er vannavkjølt. Må kunne kjøre Crossfire-X. Pris: helst under 1700... rundt 1500,-

Kjører Asus P5q Deluxe, men vil oppgradere til i5;)

 

Står nå mellom: Asus Maximus III Gene, Asus P7P55D Deluxe, Asus P7P55D Evo, Asus P7P55D Pro, Asus Sabertooth 55i,Gigabyte GA-P55A-UD4 og Gigabyte GA-P55A-UD5. Hvem er best i forhold til ytelse, og hva er egentlig forskellene?

Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

Jeg lurer på hovedkort til samme prosessor selv, og om det egentlig er vits i å gå for hovedkort som koster mer enn selve prosessoren.

 

Ut i fra tester jeg har lest er kanskje det beste kortet et EVGA p55 FTW

Endret av Heatsink
Skrevet
gigabyte p55-ud5 ftw, eller ud4, bare velg det med usb30 og sata 6gbps, så har du "litt" framtidsretta pc ^^

 

Gigabyte-kortene med USB 3.0 og 6GB SATA har navn spm starter på P55A. Enig i at det er lurt å velge et av disse i stedet for første generasjon.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...