Gå til innhold

Jeg har skiftet cd rom i xbox, leser spill som dvd, hjelp!


snowbot

Anbefalte innlegg

Skrevet

hei, jeg hadde en cd rom som sto i xboxen min, har nå prøvd og skifte fra en xbox jeg har hatt som har blitt sperret pga chip, men samme det :p det jeg tenkte på, hvorfor kan den cd rommen jeg har buttet inn i den gamle bare lese dvd filemer, den tar til og med spill som dvd filmer, kan jeg gjøre noe for at den vil lese spill som spill? den cd rommen jeg har satt inn nå er fra en nyere xbox, så jeg får ikke byttet delene inni dem heller, så registreingene går over ens.

 

takk for hjelpen =)

 

SnowBot

Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

Hmm.. Fetteren min har et identisk problem med sin Xbox 360 som jeg byttet DVD-spiller på (har altså litt skyldfølelse for det, men bedre med en Xbox som leser DVD-er enn en Xbox med knekt platehylle :p), så slenger meg på, da jeg også er nysgjerrig på om jeg kan fikse Xbox-en hans helt.

Endret av KongKake
Skrevet

ja, var bare det at jeg hadde en cd rom som ikke kunne lese noenting da, den sto det bare open tray på, så da gadd jeg ikke bruke den, den kunne ikke en gang brukes til dvd, heldig hvis kan den nye det :)

 

men vil absolutt ha en som kan lese spill også, har ikke fått spilt på over 1 mnd :(

Skrevet

Du må flashe det nye drevet med korrekt nøkkel, som du må hente ut fra det opprinnelige drevet som stod i. Ellers vil det ikke lese spill.

Skrevet

ok, vet du åssen man gjør det? nå har ikke jeg så mye peil på xbox at det gjør noe :p men hvis det er en enkel måte man kan gjøre det på skal det nok ikke være noe problem.

Skrevet
ok, vet du åssen man gjør det? nå har ikke jeg så mye peil på xbox at det gjør noe :p men hvis det er en enkel måte man kan gjøre det på skal det nok ikke være noe problem.

jungleflasher.net

 

her står det veldig godt forklart i en tutorial hvordan man tar ut nøkkelen fra en dvd spiller og overfører den til en annen.

Skrevet

hvordan skal den forklare "HVORDAN" jeg skifter den nøkkelen? der står det jo bare åssen den er laget opp, og hva som er i den. det hjelper ikke meg så langt på vei, beklager.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...