abene Skrevet 5. januar 2010 Skrevet 5. januar 2010 Ny tjeneste gjør det mulig for flere personer å se på samme Youtube-video samtidig. Les mer
Sokkalf™ Skrevet 5. januar 2010 Skrevet 5. januar 2010 Litt småteit at videoen ikke er syncet, vel? Hva skjedde forresten med multicast?
hYLeAPe Skrevet 5. januar 2010 Skrevet 5. januar 2010 Agreed, ganske meningsløst når videoene ikke er syncet... Like greit å linke direkte til videoen?
GullLars Skrevet 5. januar 2010 Skrevet 5. januar 2010 +1 Dette virker som en iddiotisk løsning. Så langt jeg kan se er det eneste denne løsningen tilbyr å kunne chatte med andre som ser videoen realtime, men først etter å ha invitert de.
frankpettersen Skrevet 5. januar 2010 Skrevet 5. januar 2010 Jeg synes det høres ut som en flott ide. Om jeg finner en morsom youtube-snutt kan jeg sende linken til andre, og se hvor langt i videoen de er kommet / om de har fått sett videoen. Dermed får jeg delvis følelsen av å være tilstede mens videoen spilles av, selv om vi sitter på helt forskjellige maskiner. Er forøvrig enig at synchtube var et teit navn, sålenge videoen ikke spilles i sych Burde ha hett Sharetube eller lign. Min største bekymring er dette er laget av en privatperson, uten noen vilkår.
GullLars Skrevet 6. januar 2010 Skrevet 6. januar 2010 Frank, hørt om instant messaging? VOIP? Eller videokonferanser? Det fungerer helt fint å sitte på f.eks. Ventrilo med noen når du sender de linker til youtube klipp, og da kan du høre respons fra de underveis. Denne tjenesten virker for meg overflødig, unødvendig, og tungvinn å bruke.
Slurpee Skrevet 6. januar 2010 Skrevet 6. januar 2010 Frank, hørt om instant messaging? VOIP? Eller videokonferanser?Det fungerer helt fint å sitte på f.eks. Ventrilo med noen når du sender de linker til youtube klipp, og da kan du høre respons fra de underveis. Denne tjenesten virker for meg overflødig, unødvendig, og tungvinn å bruke. Er ikke alle som sitter på ventrilo hele tide. Det er et greit konsept, de kommer nok til å jobbe videre på det for å kanskje få synch'n inn
frankpettersen Skrevet 6. januar 2010 Skrevet 6. januar 2010 Frank, hørt om instant messaging? VOIP? Eller videokonferanser?Det fungerer helt fint å sitte på f.eks. Ventrilo med noen når du sender de linker til youtube klipp, og da kan du høre respons fra de underveis. Joda, men ingen av disse tilbyr samme funksjonalitet, dvs muligheten til å dele en video og samtidig følge med på fremgangen. Ventrilo og videokonferanser krever lyd og video, og det er ikke alltid ønskelig å måtte bruke headsett / webkamera for denslags.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå